FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti odohrali úvodný zápas na odložených majstrovstvách sveta do 20 rokov proti svojim rovesníkom z Českej republiky. Už skôr sme vedeli, že nebudeme môcť počítať s našimi hráčmi, ktorí boli draftovaní v prvom kole tohtoročného draftu.

Súboj s odvekým rivalom sme začali pod tlakom. Avšak, boli sme to my, kto otvoril skóre. Servác Petrovský sa natlačil pred Bednára a hneď prvá strela skončila za jeho chrbtom. Po výbornej robote Myklukhu zvýšil už na 2:0 pre nás Matej Kašlík. Aj napriek tlaku českých hokejistov spôsobenom presilovkou, sme v prvej časti už neinkasovali.

Žiaľ, to už neplatilo v tretine druhej. Po nevyužitej súperovej presilovke sme už inkasovali aj my. Latkóczy kapituloval, keď ho prekonal Ryšavý. Po zlom postavení našich sme dostali aj vyrovnávajúci gól na 2 : 2. Neprehľadnú situáciu pred našou bránkou najlepšie vyriešil Kulich. Slovenské šance zatienil ešte v druhej tretine obrat Česka. Dokonal ho Šapovaliv, keď dorazil nepríjemnú strelu Urbana.

Naše chyby pokračovali aj počas tretej tretiny. Po jednej z mnohých strát puku sme prehrávali už o dva góly. Našu zástavu dvihol počas presilovky o dvoch hráčov Petrovický. 3 minúty pred koncom riadnej hracej doby rozjasal Slovensko dvojgólový Kašlík, ktorý vyrovnal na 4:4. Radosť nám ale pokazil Gabriel Szturc. Ten prekonal Latkóczyho už piatykrát. Žiaľ, tento gól sa stal aj víťazným.

Ďalší zápas naši hokejisti odohrajú až v noci zo štvrtka na piatok proti Kanade.