FOTO: hcslovan.sk

Naša najvyššia hokejová súťaž mala dnes na programe predohrávku zajtrajšieho 20. kola. Belasí dnes na domácom ľade privítali nováčika z Prešova. Oba celky sa už ale v tejto sezóne stretli. Stalo sa tak ešte v polovici októbra, konkrétne 17. októbra. Vtedy boli domácim celkom spomínaní Prešovčania. Slovanisti vtedy potvrdili rolu favorita a porazili Prešov 2:4. O tom, že aj pred dnešným duelom boli Slovanisti favoritmi niet pochýb.

Ani jedno mužstvo na nič nečakalo a od prvej minúty sa začalo zostra. Prvú obrovskú šancu v zápase mali hostia, a to hneď 2 minúty a 47 sekúnd po úvodnom buly. Brankár domácich, Windsor, bol prekonaný, no puk sa odrazil iba od tyčky na bránkovú čiaru. Aj keď sa zdalo, že do zápasu sa lepšie od úvodu dostali Prešovčania, tak to všetko zmenil v 5. minúte zápasu obranca domácich Patrik Maier, ktorý napriahol na pravom kruhu a excelentným príklepom prekonal Bespalova a dostal Slovanistov do vedenia 1:0. Koňare sa snažili o okamžitú odpoveď a neboli ďaleko od toho aby sa im to aj podarilo. Po Welychkovej akcii sa puk dostal k Rajnohovi na modrú čiaru, no ten nastrelil len žrď. Po prvej tretine, tak viedli Slovanisti na skóre 1:0, no na trafené konštrukcie brány vyhrávali Prešovčania 0.2. Na tie sa ale nehrá.

Druhá tretina zápasu bola jednozančná ONE MAN SHOW v podaní Marcela Haščáka. Ten za niečo vyše 12 minút stihol nastrieľať do brány Prešova hattrick. Hoci priebeh hry hovoril o hre z jednej strany na druhú efektivita a strely už o niečom inom. Po druhom inkasovanom góle do siete Prešova (prvom z hokejky Marcela Haščáka) sa tréner Koňarov odhodlal ku striedaniu brankára. Do brány hostí sa postavil Roman Petrík. Hoci sa východniari snažili aj po druhom inkasovanom góle rýchlo odpovedať, ale brankár Windsor bol proti. Prešovčania mali aj možnosť presilovej hry, no tú nevyužili. Naopak Slovanisti tú svoju áno. Marcel Haščák si nakorčuľoval medzi kruhy a Petrík v bráne bol úplne bezmocný. Aj keď zverenci trénera Ernesta Bokroša neprestávali bojovať, presadiť sa im nepodarilo. Naopak Slovanisti minútu pred koncom druhej časti hry opäť zaúradovali, a opäť to bola formácia na čele s ostrieľanum útočníkom Marcelom Haščákom, ktorá sa presadila. Hoci po strele Sersena predviedol výborný zákrok Petrík, na dorážku z hokejky Haščáka už nestačil.

Zdroj: hcslovan.sk

Vstup do 3. tretiny mali lepší východniari, no znova s nulovou efektivitou. Výborný Windsor v bráne nechcel dovoliť pustiť žiaden puk za seba aj keď v prvej tretine mu pomohla dvakrát aj konštrukcia brány. V tretej tretine sme videli len 1 gól o, ktorý sa postaral útočník William Rapuzzi. Koňare ani v poslednej tretine nenašli recept na strelenie gólu do siete Slovana a tak môžeme konštatovať po záverečnej siréne, že Slovan dnes porazil oslabený Prešov rozdielom triedy 5:0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *