FOTO: Facebook / AHL

Len túto stredu – 13. júla sa v NHL otvoril trh s voľnými hráčmi. Manažéri klubov nelenia a snažia sa rýchlo doplniť svoj káder o práve tie kúsky skladačky, ktoré im pomôžu priblížiť sa k úspechu. Hneď prvý deň nám priniesol zaujímavé podpisy, na ktoré sa oplatí pozrieť bližšie.

Informácie o zmluvách sú z portálu CapFriendly.

Johnny Gaudreau

Vek – 28

Pozícia – ľavé krídlo

Tím – Columbus Blue Jackets

Dĺžka zmluvy – 8 rokov

Plat – 9 750 000 USD

Dlhoročná opora Calgary Flames sa sťahuje smerom na juh, konkrétne do Columbusu Blue Jackets. ,,Modrokabátnici“ vlani i predvlani chýbali vo vyraďovacích bojoch a podpisom zručného krídelníka v najlepších rokoch dali jasne najavo, že sa tužia do play-off vrátiť.

Ondřej Palát

Vek – 31

Pozícia – krídlo

Tím – New Jersey Devils

Dĺžka zmluvy – 5 rokov

Plat – 6 000 000 USD

Český útočník a dvojnásobný víťaz Stalney Cupu s Tampou Bay sa taktiež zaradil k hráčom, ktorí zmenili pôsobisko. Jeho služby si poistilo New Yersey Devils. Palát sa tak stane spoluhráčom dvojice Slovákov – Tomáš Tatar, Šimon Nemec. Bude tridsaťjedenročný útočník konečne tým hráčom, ktorý potiahne družstvo do play-off, ktoré tímu už štyri roky uniká?

Dominik Kubalík

Vek – 26

Pozícia – krídlo

Tím – Detroit Red Wings

Dĺžka zmluvy – 2 roky

Plat – 2 500 000 USD

Ďalší český hráč baliaci si kufre. Kubalík mení Chicago za iný tím z original six – Detroit Red Wings. Dvadsaťšesťročný forward odohral v NHL už tri sezóny, pričom individuálne najvydarenejšia bola hneď prvá. Minulý rok si v 78 zápasoch pripísal 32 bodov a Blackhawks od neho určite čakali trochu viac. Bude zaujímavé sledovať, ako vyjde spolupráca Kubalík – Detroit. Krídelník má dva roky na to, aby presvedčil Yzermana o svojej platnosti pre tím.

Ilya Samsonov

Vek – 25

Pozícia – brankár

Tím – Toronto Maple Leafs

Dĺžka zmluvy – 1 rok

Plat – 1 800 000 USD

Sľubný talent vytiahnutý z KHL Washingtonom Capitals má za sebou tretiu sezónu v profilige. Percentuálne najhoršiu, no na strane druhej aj zápasovo najvyťaženejšiu. V play-off sa mu percentá mierne zdvihli, no s manažmentom tímu sa nedohodol a sťahuje sa do ambiciózneho Toronta. U ,,javorových listov“ by sa mal striedať s Mattom Murraym. Pomôže im prejsť po dlhom čase cez prvé kolo vyraďovacej fázy? Ak áno, môžeme očakávať predĺženie kontraktu.

Ďalší zaujímaví hráči, ktorý zmenili pôsobisko:

MenoJack CampbellDarcy KuemperDavid PerronJaroslav Halák
Vek30323437
Pozíciabrankárbrankárobrancabrankár
TímEdmonton OilersWashington CapitalsDetroit Red WingsNew York Rangers
Dĺžka zmluvy (roky)5521
Plat (USD)5 mil.5,25 mil.4,75 mil.1,55 mil.