FOTO: hlinkagretzkycup.ca

Medzinárodný turnaj hráčov do 18 rokov sa vracia po ročnej prestávke aj na Slovensko. Dejiskom tohtoročného Hlinka Gretzky Cupu bude česká Břeclav a slovenský Trenčín. V termíne od 31. júla do 5. augusta budú mať mladé nádeje šancu ukázať sa v plnej paráde skautom z NHL.

Súperi Slovenska

Pred samotným začiatkom podujatia odohrajú Slováci prípravný duel 29. júla o 17:00 s USA. Slovenskí mladíci nastúpia v základnej skupine proti hokejistom Švajčiarska, Kanady a Fínska. 31. júla o 19:00 ich čaká duel s Helvétmi, 1. augusta o tom istom čase Kanaďania a 2. augusta opäť o 19:00 výzva v podobe Fínska. Po základnej skupine bude nasledovať deň voľna a následne semifinálové a medailové duely.

FOTO: hokej.cz

Trenčín je hokejové mesto

„K určeniu finálneho dejiska nás viedlo viacero dôvodov. Trenčín je hokejové mesto, navyše pán Ivan Hlinka, ktorého meno turnaj nesie, v minulosti pôsobil v Trenčíne. Zápasy Hlinka Gretzky Cupu spravidla navštevujú desiatky skautov a práve Trenčín je veľkou liahňou slovenských hokejových talentov. V minulosti dodal viacerých hráčov do NHL aj do slovenskej reprezentácie. Verím, že v roku 2023 práve v Trenčíne objavíme ďalších,“ uviedol pre oficiálny portál slovenského hokeja hockeyslovakia.sk prezident SZĽH Miroslav Šatan. 

„Zvnútra vyzerá trenčiansky štadión veľmi pekne aj vďaka iniciatíve mesta a primátora Richarda Rybníčka, Fondu na podporu športu či Slovenského zväzu ľadového hokeja. Verím, že nielen ľudia z Trenčína, ale aj zo širšieho okolia sa v strede leta prídu troška schladiť a povzbudiť našich mladých reprezentantov,“ dodal Miroslav Šatan.