Zdroj: SportingNews.com

Už o týždeň sa začína 2023 NHL Entry Draft, na ktorom sa zúčastní aj výber najlepších slovenských hokejových objavov. Corey Pronman, odborník na draft, predpovedal takéto výsledky našich nádejných hokejistov:

Keďže prvý ťah vyhralo Chicago Blackhawks, je viac ako pravdepodobné, že si vyberú tohtoročnú predpovedanú jednotku, a to Connora Bedarda. Iba 17-ročný Kanaďan sa podľa IIHF stal mužským hráčom roka (80 gólov, 186 celkových bodov v 71 zápasoch).

Podľa spomínaného odborníka sa tento rok môže zo Slovákov najlepšie umiestniť Dalibor Dvorský. Ten by sa mal umiestniť na pravdepodobnom celkovom šiestom mieste. Na MS do 18 rokov sa zviditeľmil najmä ôsmimi gólmi v siedmich zápasoch, za staršiu „dvadsiatku“ si pripísal jeden gól a dve asistencie. Uchopiť si ho môže Arizona Coyotes, rovnako ako aj Dvorského spoluhráča, Maxima Štrbáka. Kapitán tohtoročného výberu na MS do 18 rokov, Maxim Štrbák, na turnaji asistoval, celkovo šesťkrát. Gólovo ale nebodoval. Štrbáka si Arizona môže povolať z 38. miesta. Na lepšom mieste, pätnástom, môže skončiť Samuel Honzek. Ten by mal podľa Pronmana ísť pod krídla Nashvillu Predators.

V Kanade by mali pokračovať štyria hráči slovenskej reprezentácie. Juraj Pekarčík s číslom 48 do Calgary Flames, tým by sa stal potecionálnym spoluhráčom Adama Ružičku. Najlepší brankár turnaja do 18 rokov, Adam Gajan, má po drafte šancu sa postaviť na ľad vedľa veľkých hokejových hviezd; Connora McDavida či Leona Draisaitla. Najlepšiu stovku, v ktorej sa objavili Slováci, môže uzavrieť Alex Čiernik s lístkom do Vancouveru Canucks a z 82. miesta by sa Martin Mišiak mohol presťahovať do Winnipegu.