FOTO: Šimon Ďuriančik

Po včerajšom kole máme odohratú presne polovicu zápasov základnej časti tohtoročnej edície Tipos extraligy. Na čele tabuľky sú hokejisti Zvolena. Rytieri sa chcú určite svojím výkonom v tejto sezóne revanšovať fanúšikom za minuloročné vypadnutie v semifinále, s neskorším neúspešným finalistom spod Zobora, HK Nitra. Mužstvo spod Pustého hradu sa naposledy radovalo z extraligového titulu v sezóne 2020/2021, keď si vo finálovej sérií poradilo s Popradom 4:1.

Najlepším strelcom Američan

Najlepšie bodujúcim rytierom je americký útočník Michael Huntebrinker. Ten má na svojom konte po 25 zápasoch rovnaký počet bodov, ako zápasov extraligy, ktoré máme za sebou. Tridsaťročný center svoju profesionálnu kariéru odštartoval v tíme ECHL Reading Royals, kde na nováčika pôsobil veľmi dobre. V 65 stretnutiach si pripísal na svoje konto až 48 bodov. Uplynulú sezónu si Huntebrinker odkrútil vo švajčiarskej Swiss League.

FOTO: www.hkmzvolen.sk

Už tretiu sezónu s odborníkom na lavičke

Mať na lavičke človeka, ktorý má na svojom konte viac ako 700 zápasov v našej extralige lige na pozícii trénera, nie je len tak. Je ním 52-ročný Peter Oremus. Ten pôsobí vo Zvolene už tretiu sezónu. Hneď v prvej sezóne na lavičke tímu rytierov sa mu podarilo s jeho zverencami získať titul. Po boku trénera Júliusa Šuplera si zaknihoval aj niekoľko reprezentačných stretnutí na lavičke ako jeho asistent.

Zápas pod holým nebom na Tehelnom poli

Zvolenčania si 14. januára nového roka zahrajú tzv. Winter Classic. V ňom sa stretnú s Duklou Trenčín. Rytieri si toto podujatie nevyskúšajú po prvýkrát. V roku 2019 sa uskutočnilo podujatie pod holým nebom v Banskej Bystrici, kde si v exhibičnom zápase zmerali sily hokejové legendy. Svoj súťažný zápas, vtedajšej Tipsport extraligy tu odohrala aj domáca Banská Bystrica proti Zvolenu. Víťazne z neho vyšli práve hráči aktuálneho lídra tabuľky.

FOTO:bbonline.sk