FOTO: Jakub Homoľa

Nádejný slovenský obranca Jakub Chromiak sa po začiatku sezóny v Trenčíne rozhodol dať šancu zámorskému juniorskému hokeju. Jeho hokejové pôsobenie tak pokračuje v súťaži OHL.

Minulú sezónu strávil v Trenčíne, ale aj v Dubnici či v tíme slovenskej 18tky. Skúsenosti zbieral medzi mužmi, ale aj napríklad na svetovom šampionáte do 18 rokov nižšej divízie. Po rozpačitom začiatku ročníka, ktorý zažila trenčianska Dukla, sa však rozhodol vyskúšať podobnú cestu hokejom, ako jeho starší brat Martin.

Presunul sa do mužstva Sudbury Wolves, ktoré pôsobí v provincii Ontario. V tíme je jediným hráčom zastupujúci európsky svetadiel. Medzi jeho spoluhráčov patrí napríklad David Goyette, hráč draftovaný tento rok v druhom kole draftu do NHL.

Chromiak v drese svojho tímu zámorskej OHL
(Zdroj: Twitter / Sudbury Wolves)

Po príchode do nového mužstva určite vždy trvá istá aklimatizácia na nové prostredie, preto v prvých 9 zápasoch za Sudbury nezaznamenal žiadne kanadské body. V ďalších 12 dueloch má už však bilanciu 2 góly a 5 asistencií. S doteraz nazbieranými 7 bodmi patrí spomedzi nováčikov k najproduktívnejším obrancom ligy.

Jeho tím Sudbury Wolves patrí momentálne medzi slabšie mužstvá juniorskej OHL. Svedčí o tom 26 odohraných zápasov a dovedna pozbieraných 21 bodov.