FOTO: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Mal našliapnuté na úspešnú kariéru, debutoval v reprezentácii, no celé sa to razom zmenilo 13. decembra 2020. Veľký talent českého hokeja mal pozitívny test na kokaín. O mesiac neskôr mu bola pozastavená činnosť a následne dostal dvojročný zákaz vykonávať športovú činnosť. Vedenie Dynama s ním vtedy ihneď ukončilo spoluprácu, no teraz sa vracia späť.

Dvadsaťšesťročný útočník Jan Mandát sa po dvojročnom pôsobení v nižšej zámorskej ECHL, kde našiel svoje útočisko, keďže sa jeho trest nevzťahoval na zámorske súťaže, vráti v januári späť do Pardubíc.

Zdroj: Twitter / Indy Fuel

„Pred dvomi rokmi som spravil blbosť, ktorá ma takmer stála nielen moju hokejovú kariéru, ale mnoho viac. Dúfal som, že dostanem druhú šancu, a som rád za to, že prišla. O to viac, že práve z Pardubíc. Chcel by som sa veľmi poďakovať Petrovi Dědkovi, ale takisto celému vedeniu Dynama a všetkým ľudom, torí mi túto druhú šancu dali. A verím, že ju dostanem aj od fanúšikov,“ povedal pre klubový web rodák z Jihlavy.

Ešte pred uverejnením oficiálnej správy na klubových sociálnych sieťach informoval o tomto návrate na svojom Twitteri majiteľ Dynama Pardubice Petr Dědek.