FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Nemecký pohár ukončili v nedeľu zápasy tretieho kola turnaja. Slovenskí reprezentanti si zmerali sily s domácim výberom Nemecka. Po herne dobrých, no strelecky neefektívnych dueloch s Rakúskom a Dánskom mali stále aj možnosť celý turnaj vyhrať. Na to, aby tento cieľ dosiahli, museli proti Nemecku vyhrať v riadnom hracom čase.

Do stretnutia vstúpili reprezentanti aktívne, no všetko zbrzdil faul Mária Grmana a následný gól z hokejky Tima Wohlgemutha. Slováci ostali po góle mierne zaskočení, čím dali Nemcom priestor skóre navýšiť. To sa však nestalo a do tlaku sa opäť dostali naši reprezentanti. Najväčšiu šancu mal v 14. minúte Adam Sýkora, no po tom, čo sa natlačil pred brankára Pantkowskiho trafil iba žrď.

Do druhej tretiny vstúpili naši reprezentanti opäť aktívne a vypracovali si mnoho streleckých príležitostí. Tie najväčšie prišli v presilovej hre piatich proti trom, ktorá trvala vyše minútu. Koncovka nás jednoducho trápila celý zápas a lekciu z využívania presiloviek nám následne dali Nemci zásluhou Tobiasa Edera, ktorý usmernil strieľanú prihrávku Dominika Bokka.

V tretej tretine sme sa opäť nadýchavali k finálnemu náporu a aj možnému obratu. Nemci však dôsledne bránili a nedávali našemu výebru mnoho šancí. Plány na záverečný náporvšak skrížilo vylúčenie &mislava Rosandiča. Pri záverečnej hre bez brankára skóre ešte spečatil na 3:0 Tim Fleischer.

Slováci tak na turnaji obsadili s dvomi bodmi konečné posledné miesto. Najväčším rozdielom oproti ostatným tímom bola strelecká efektivita. Za celý turnaj strelili iba 5 gólov z vyše 120 streleckých pokusov. Náš výber naopak inkasoval dokopy 10 gólov z celkovo 60 striel.