FOTO: Facebook/HC Košice

Včera sa začala finálová séria medzi Košicami a Zvolenom. Po dvoch zápasoch vedú košickí oceliari v sérií 2:0. Finálový boj sa tak presúva pod Pustý hrád.

Vo včerajšom zápase sa zrodila prvá výhra Košíc. Napriek tomu, že domáci inkasovali ako prví z hokejky Hecla. To bolo aj napriek 36 pokusom hostí z ich strany všetko. Naopak domácim sa podarilo vyrovnať už o 3 minúty zásluhou využitej presilovej hry Fejesa. Aj v druhej časti využili oceliari svoju početnú prevahu, keď Trenčana prekonal skúsený Marek Bartánus, pre ktorého to bol 8 bod počas bojov v play-off. Záverečnú bodku za stretnutím dal 30 sekúnd pred koncom do opustenej zvolenskej bránky obranca Olsson.

Dnešný zápas bol na góly veľmi skromný. Jediný presný zásah sa podarilo streliť útočníkovi domáceho celku Marekovi Slovákovi. Pre neho to bol iba druhý gól. Od vtedy sa ale, ani z 29 pokusov Košíc, ani 25 striel rytierov nepodarilo prekonať oboch gólmanov, či už Dominika Riečického alebo Adama Trenčana. Navyše pre prvého menovaného to bolo už šieste víťazstvo vo vyraďovacej časti.

Ďalší dvojzápas finálovej série sa odohrá na štadióne vo Zvolene už vo štvrtok a v piatok. Buly oboch stretnutí sa vo Zvolene hodí o 18:30. Uvidíme či sa podarí Zvolenu počas domácich zápasov vyrovnať sériu na 2:2.