FOTO: Facebook / HK Poprad

Dnes začala svoje štvrťfinálové boje aj druhá dvojica tímov slovenskej extraligy. Prvé víťazstvo zaznamenali hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce a aj HK Poprad.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) stav série: 1-0

Svoju púť vo vyraďovacej súťaži začali hokejisti Michaloviec. V tejto sérií sa líšky stretli zo Zvolenom, ktorý vyradil v osemfinále Liptovský Mikuláš. Východniari sú (ako sa aj ukázalo) už ťažší oriešok, dôkazom toho je ich druhé miesto po základnej časti. Rytieri sa o tom presvedčili už po prvej tretine, keď po góloch Buca a Santosa zaostávali o dva góly. Náskok domácich zvýšili v druhej tretine Suja s Wilkinsom. Do tretej časti vstúpil do zvolenského bránkoviska Adam Trenčan. Ten v tejto tretine inkasoval raz od bývalého Rytiera Radovana Puliša. Michalovce tak zvládli prvý zápas a ujali sa vedenia v sérii. Čerešničkou na torte je čisté konto Stanislava Škorvánka, ktorý tak začal play-off na výbornú.

HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) stav série: 1-0

Do úvodného zápasu v play-off vstúpil aj líder po základnej časti Poprad. Jeho súperom sa stala Nitra. Tá prehrávala podobne ako Zvolen po úvodnej tretine 0:2. Kamzíkov poslali do vedenia Bates a v presilovke aj Dmowski. Po druhom góle vymenil Kašíka v nitrianskej svätyni Aittokallio. Ten v druhej časti, podobne ako jeho náprotivok Vay, neinkasoval. Záverečnú časť začali lepšie zverenci Antonína Stavjaňu. Zásluhou gólu Baču znížili na rozdiel jedného gólu. No definitívne rozhodol o výhre domáceho tímu a zisku prvého bodu do prázdnej bránky Ryan Dmowski.