FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Semifinálová séria Košíc a Spišskej Novej Vsy sa za vyrovnaného stavu vráti naspäť pod Spišský hrad. Rozhodla o tom výhra oceliarov v stredajšom vzájomnom zápase. Hrá sa na štyri víťazstvá, aktuálny stav je 2:2.

Hostia vstupovali do zápasu nielen s vidinou mečbalu, ale taktiež túžbou odčiniť predošlé zaváhanie, keď v Steel aréne padli 6:2. Dravosť rysov pretavil v úvodný gól Burgess, nevyrovnaný stav však príliš dlho netrval. Presne o dve minúty a šesť sekúnd neskôr dvíhal ruky nad hlavu aj domáci Tomáš Mikúš. Ešte pred koncom prvého dejstva poslal zverencov trénera Cemana do vedenia Fejes.
Kým v utorkovom zápase padlo najviac gólov v prostrednej časti hry, odveta počas nej ponúkla len jediný presný zásah a aj to až v poslednej minúte. O to dôležiteší gól Michala Chovana bol. Pre Košice neznamenal len navýšenie vedenia, ale aj víťazstvo, keďže necelé štyri minúty pred záverečnou sirénou zdramatizoval skóre Majdan. Rysy mohli dokonca vyrovnať pri vylúčení Jääskeläinena. Gólový stav ale zapečatil svojím druhým gólom Fejes, ktorý sa trafil do prázdnej brány.

Zápas číslo päť je na programe v piatok o 18:30.