Brašov kontaktoval Patrika Polca v priebehu sezónu 2009/2010, keď chytal slovenskú extraligu za Spišskú Novú Ves. „S ponukou ma oslovil môj bývalý spoluhráč, s ktorým som hrával počas môjho prvého pôsobenia v Rumunsku (vtedy som hrával za Csíkszeredu, s ktorou som vyhral MOL ligu) a sme stále dobrí kamaráti. Počas môjho angažmánu na Spiši prestúpil práve do Brašova. Jeho ponuka ma veľmi potešila. Tie predchádzajúce dva roky v Rumunsku som si užil. Cítil som, že v Spišskej Novej Vsi pravdepodobne pokračovať nebudem a rozhodol som sa prijať ponuku Brašova.“
Po príchode do klubu najviac prekvapil hokejového brankára nový štadión. „Predtým ako začal Brašov oficiálne hrávať v domovskom stánku, hrával svoje zápasy v Csíkszerede, pretože nemal vlastný štadión. Ten bol dokončený v priebehu sezóny 2009/2010, pričom posledných pár kôl rumunskej ligy už odohral Brašov práve na ňom. Brašov je veľmi krásne historické mesto. Je to úplne niečo iné, ako keď som hrával v Csíkszerede. Vedenie sa snažilo robiť všetko profesionálne. Bol to mladý klub, ktorý začínal skoro od nuly. Vybudovali nové mužstvo, ktoré malo za cieľ etablovať sa medzi rumunskou hokejovou elitou. Podľa mňa sa mu to za tých niekoľko rokov aj podarilo.“
Rodák z Krupiny je súčasťou Brašova od jeho začiatku. „Klub sa za tých niekoľko rokov ako som tu vyvíja, pričom narastá aj komunita fanúšikov a ľudí, ktorí sa zaujímajú o hokej. Každým rokom vstupuje do klubu čoraz viac detí. Na zápasy chodia aj celé rodiny. Keď oslavujeme s našimi fanúšikmi víťazstvo, na tribúnach vidíme neskutočne veľa detí, ktoré čakajú na to, aby sa mohli radovať spoločne s hráčmi. Po víťazných zápasoch nám hádžu na ľad čokolády a cukríky. Je na nich vidieť, akú majú z hokeja neskutočnú radosť. V meste vás ľudia spoznávajú. Pýtajú si od vás autogram a selfie. Je to super. Myslím si, že to pomáha celému rumunskému hokeju. Rumunsku sa podarilo prebojovať do B-kategórie MS, čo je pozitívny krok smerom do budúcnosti. Brašov patrí medzi top mužstvá ERSTE ligy a aj rumunskej ligy. Verím, že v tom bude pokračovať aj naďalej.“
Brašov je nádherné historické veľkomesto. „V centre mesta sa okrem krásnej fontány a radnice nachádza veľký čierny kostol, v ktorom je množstvo historických artefaktov. Lanovkou sa priamo z centra mesta vyveziete na vysoký kopec, na ktorom sa nachádza nápis Brasov. Brašov ponúka veľa možností na trávenie voľného času – jazero, jazda na koni, ZOO, aquapark… Neďaleko Brašova nájdete Drakulov hrad a pohorie Poiana, ktoré viete počas leta využiť na turistiku a v zime na lyžovačku.“
Miestny hokejový klub hráva okrem domácej rumunskej ligy aj nadnárodnú Erste Ligu. „Okrem Brašova pôsobia v Erste Lige aj ďalšie dva kluby z Rumunska, Csíkszereda a Gyergyó. Všetky kluby hrajúce nadnárodnú súťaž sú finančne stabilizované. Môžu si dovoliť kvalitných zahraničných hráčov. Tento rok prebrala Erste Liga systém od Ebelky, mám na mysli bodovací systém. Každý hráč bol ohodnotený koeficientom, pričom ten závisel od kvality samotného hráča. Posudzovali sa posledné tri sezóny. Klub sa musel rozhodnúť sám, ako si vyskladá mužstvo, aby sa zmestil do koeficientu. Keďže Brašov, Csíkszereda a Gyergyói sú finančne stabilizované, mohli si dovoliť zaplatiť potrebnú kvalitu. V niektorých zápasoch rumunskej ligy sa ten kvalitatívny rozdiel prejavil. Ostatné rumunské mužstvá chceli dať priestor domácim hráčom alebo sa rozhodli, že nie sú ochotní zaplatiť toľko za zahraničného hráča. Nie každý zahraničný hráč chce hrať rumunskú ligu, skôr ho zaujíma Erste Liga.“
Podľa odchovanca zvolenského hokeja je Erste liga pre rumunské kluby prínosom. „Okrem rumunských mužstiev pôsobia v nadnárodnej súťaži aj maďarské kluby, ktoré využívajú služby zahraničných a kvalitných domácich hráčov. Erste Liga má určite vyššiu kvalitu ako rumunská liga. Zápasy sú oveľa napínavejšie, prinášajú viac adrenalínu a potešenia. Konfrontácie rumunských mužstiev proti tým maďarským majú ešte väčší náboj. V nadnárodnej lige pôsobí viac klubov a zahraničných hráčov. Pre hráčov je len dobré, že hrajú viac ťažkých a veľkých zápasov. Tie im pomáhajú v zdokonaľovaní a naberaní potrebných skúseností, ktoré vedia zužitkovať aj v prospech rumunskej reprezentácie. Pre Brašov však ostáva prioritou rumunská liga.“
Polc nám niečo povedal aj o rumunskej lige. „Aktuálne pôsobí v nej pôsobí šesť profesionálnych mužstiev, jedno amatérske a jedno zložené s hráčov do 23 rokov (Sapientia U23). Sapientia U23 hrá okrem rumunskej ligy aj univerzitnú EUHL. Amatérske mužstvo je zložené s hráčov, ktorí už s hráčskou kariérou skončili alebo zvyšných šesť rumunských klubov neprejavilo o nich záujem. Títo hráči dostávajú štartovné, cestovné a stravné. Rumunská liga sa hrá systémom dvakrát doma – dvakrát vonku. Následne sa pokračuje nadstavbou a potom sa hrá play-off. Nie je to síce veľa, ale keďže tri kluby hrajú aj Erste Ligu, tak sa nazbiera slušná porcia zápasov. V tejto sezóne to bolo celkovo 90 duelov. Mne sa tých zápasov nazbieralo ešte viac, keďže chytám aj za rumunskú reprezentáciu. Niektoré rumunské mužstvá by určite privítali viac stretnutí, nakoľko vyťaženosť je slabšia.“
Štadióny v Rumunsku nie sú na takej úrovni ako napríklad v Čechách a na Slovensku. „Nové štadióny pribúdajú v pomalšom tempe. Vyrástli tu už tri nové štadióny, v pláne je výstavba štvrtého. Je to veľké plus pre rumunský hokej. Počty detí v prípravkách sú každým rokom väčšie a väčšie. Tri top rumunské kluby majú verných a skalných fanúšikov, ktorí sú s nimi v dobrých aj zlých časoch. Ich priaznivci usporiadávajú výjazdy nielen v rámci krajiny, ale aj do Maďarska. Dokonca si našli čas a išli podporiť reprezentáciu na majstrovstvá sveta do Veľkej Británie či Estónska. Ja osobne som dostal od fanúšika môj ručne maľovaný portrét, hodinky s mojim menom, číslom a podobne. Fanúšikovia si vás jednoducho vážia.“
S ponukou reprezentovať Rumunsko oslovili krupinského rodáka predstavitelia zväzu. „Odohral som dva roky v Csíkszerede a niekoľko sezón v Brašove. Naskytla sa mi tak možnosť získať rumunský pas. V Rumunsku som si našiel aj manželku. Federácia sa v tej dobe rozhodla vydať cestou naturalizácie, ktorá by pozdvihla úroveň rumunského. Som rád, že padla voľba na mňa. Verím, že je to prospešné pre obe strany. Užívam si to. Navštevujem nové krajiny, spoznávam nových ľudí a vidím hokej z väčšej perspektívy. Som veľmi rád, že sa mi takáto šanca naskytla. Vážim si to. Je to pre mňa pocta. Vďaka rumunskej hokejovej reprezentácii som navštívil mnoho krásnych štátov – Litvu, Estónsko, Poľsko a Anglicko. Pred mojim vstup do reprezentácie chalani cestovali na Island a do Japonska. Sú to miesta, kam sa človek len tak nevydá. S rumunskou reprezentáciou sa nám podarilo postúpiť do 1A-divízie, v ktorej sa hrá o postup medzi hokejovú elitu. Pre rumunský hokej je to neskutočný úspech. Našou prioritou je samozrejme udržanie. Tento rok sa nám to podarilo, čo sme aj patrične oslávili. Budúci rok budeme hrať opäť proti top mužstvám. Zápasy s nimi nás môžu veľa naučiť. Za zmienku stoja aj turnaje, ktoré sme vyhrali. V olympijskej kvalifikácii sme odohrali vyrovnanú proti Maďarsku a Veľkej Británii. V 1A-divízii sme hokejovým trpaslíkom. Nemáme hráčov svetovej kvality ako je to v prípade iných národných tímov. Veľká Británia má Kirka, ktorého draftovala Arizona. Litva má niektorých hráčov zo slovenskej extraligy, Nemecka, Švédska a Fínska. My máme hráčov z rumunskej ligy a Erste Ligy. Pre nás je každé víťazstvo veľkým úspechom.“
Hokejový brankár nám povedal aj niečo o úspechoch, ktoré v Rumunsku dosiahol. „S Brašovom som päťkrát vyhral rumunskú ligu. V Erste lige sme dvakrát vybojovali striebro. A trikrát sme nad hlavu zdvihli trofej pre víťaza Rumunského pohára. Pohár sa hrá len na jeden zápas a každý rok ho môže vyhrať ktokoľvek. V Erste Lige môže zamiešať kartami viacero mužstiev. Každým rokom je to ťažšie a ťažšie. Brašov za tých 12 rokov prešiel neuveriteľný kus cesty. Každý rok je ašpirantom na titul v jednej alebo druhej lige. Súperi si ho neradi vyberajú do play-off. Brašov milujem. Moja rodina v ňom našla domov. Po konci kariéry by som rád v klube ostal a pomáhal mu aj naďalej.“