FOTO: nhl.com

V posledných dňoch viedli generálni manažéri súboj o služby útočníka San Jose Sharks. Timo Meier sa napokon sťahuje na opačnú stranu krajiny do New Jersey. Pre 26-ročného Švajčiara toto bude len druhé pôsobisko v rámci NHL.

Spolu s Meierom odchádzajú do New Jersey aj útočník Ibragimov, obrancovia Harrington a Hatakka, brankár Emond a voľba v piatom kole draftu 2024. Na opačnú stranu cestujú útočníkovia Zetterlund a Johnsson, obrancovia Mukhamadullin a Okhotiuk. K tomu prihodili Devils podmienečné voľby v prvom a druhom kole draftov 2023, 2024 a výber v siedmom kole draftu 2024.

Zdroj: NHL

„Bol to bláznivý deň. Prežívam veľa emócií. Bol som v San Jose sedem rokov, ale odrazu je predo mnou nová kapitola, ktorá bude určite vzrušujúca. Príliš som nepremýšľal o tom, kde budem hrať. Teraz som však nadšený, že je to práve New Jersey,“ povedal Meier pre webstránku nhl.com.

Timo Meier nazbieral v doterajšom priebehu sezóny 52 kanadských bodov v 57 zápasoch. Naposledy hral 18. februára proti Sabres, odvtedy je zranený a posudzovaný na dennej báze.