FOTO: Facebook / HK Poprad

Do konca základnej časti Tipos Extraligy ostávajú posledné zápasy. Tabuľka je mimoriadne tesná na oboch svojich póloch a rozhodnuté nie je ani o prvej šestke, ani o zostupujúcom, ani o víťazovi základnej časti. Boje o čo najlepšiu konečnú pozíciu sú teda nemilosrdné a čoraz tvrdšie.

Mizerná séria

Veľmi dlho sa hrdil významnou štatistikou tréner Zvolena Peter Oremus. Niekoľko sezón v rade neprehrali jeho zverenci viac ako dva zápasy po sebe. Dlho to vyzeralo, že rovnaký scenár bude nasledovať aj počas celého ročníka 2022/23. V jeho samom závere však zápasy „Rytierom“ nevychádzajú podľa predstáv. Po tom ako prehrali na ľade Nitry 4:2, sa ich séria nezdarov natiahla už na číslo 5. Za zmienku stojí akurát dvojgólová šou Mareka Hecla.

Trikrát a dosť!

Tak vyzerala odpoveď Košíc na trojzápasovú šnúru výhier ich nedeľného súpera – Popradu. „Kamzíci“ sa rivalovi sklonili pred vlastnými tribúnami. Prehra to navyše bola poriadne vysoká. Pri debakli 2:7 zasiahli v bránke domácich dvaja mladí brankári. Štefan Valluš aj Roman Rychlík si štatistiky veľmi nevylepšili. Prvý menovaný dostal 4 góly z 14 striel, druhý zneškodnil tri zo šiestich pokusov súpera. V drese Košíc sa tromi bodmi blysol Fín Jääskeläinen.

Čelo sa vzďaľuje

Slovan Bratislava po výhre nad Zvolenom v minulom kole dokázal zdolať aj odvekého rivala z Trenčína. Duklu zdolal po výsledku 6:3. Až šesť gólov padlo ešte v prvej tretine. Po jednom presnom zásahu si pripísali obrancovia Patrik Maier a Matt Mackenzie. Dva góly padli po strelách Töröka.

ZOSTAVA KOLA: Kantor (50 zákrokov) – Mackenzie (1+1), Mezovský (1+1) – Hecl (2+0), Török (2+0), Jääskeläinen (2+1)