FOTO: Hockey Slovakia/Facebook

Predposledným súperom slovenských hokejistov v ostravskej skupine bude obhajca bronzu z Lotyšska. Úvodné buly dnešného duelu je na programe o 20:20 hod..

SLOVENSKO

Zverenci Craiga Ramsayho okúsili chuť prehry len raz a to hneď na úvod majstrovstiev, kedy podľahli Nemecku 4:6. Potom postupne triumfovali nad Kazachstanom (6:2), USA (4:5 po predĺžení), Poľskom (4:0) a Francúzskom (2:4). V slovenskom mužstve sa na čelo kanadského bodovania vrátil útočník Libor Hudáček, ktorý má na konte 9 bodov za 5 gólov a 4 asistencie.

LOTYŠSKO

Lotyšským hokejistom šampionát zatiaľ nevychádza podľa predstáv, keďže na konte majú momentálne 7 bodov. S Poľskom aj Francúzskom si poradili len po predĺžení. Následne zdolali Kazachstan 0:2 a potom zaznamenali dve vysoké prehry, s Nemeckom 8:1 a Švédskom 2:7. V doterajšom priebehu turnaja nazbieral najviac bodov útočník Kaspars Daugavins (4 góly a 2 asistencie).

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Posledné meranie síl medzi Slovenskom a Lotyšskom sa uskutočnilo na minuloročnom Vianočnom Kaufland Cupe. Duel sme zvládli a vyhrali ho 3:0. S Lotyšskom sa na majstrovstvách sveta stretli aj pred rokom a vtedy sme nad ním zvíťazili 2:1.