FOTO: Profimedia

Krajina pod Tatrami sa zobudila do náhradného hokejového rána. V to čo dúfali len tí najväčší optimisti sa stalo realitou. Historicky prvou slovenskou draftovou jednotkou sa stal Juraj Slafkovský, ktorého si vybral Montreal Canadiens. Keďže New Jersey Devils v minulosti už draftovalo dvoch centrov, tak draftovú dvojku urobilo z obrancu Šimona Nemca. Slovensko malo nakoniec aj tretieho draftovaného hokejistu v 1. kole, keď z 26. miesta siahol po Filipovi Mešárovi Montreal Canadiens.

Podľa kapitána Michaloviec Vladimíra Mihálika, ktorého v roku 2005 draftovala z 30. miesta Tampa Bay dopadlo 1. kolo tohtoročného pre slovenský hokej veľmi dobre. „Gratulujem chalanom k draftovým pozíciám. Historicky najúspešnejší draft pre nás. Ešte raz Slafkovskému, Nemcovi a Mešárovi gratulujem. Želám im, aby ich to nakoplo do ďalšej práce. Kusisko roboty majú za sebou, ale teraz ešte aj pred sebou. Tak prajem veľa zdravíčka. Hlavne to bude najdôležitejšie pri ich terajšej ceste.“

Zdroj: HK Dukla Michalovce (FB)

„Úžasný draft pre slovensky hokej. Prvé a druhé miesto plus Mešár z 26.. Skvelý výsledok. Všetkým čo sa o to pričinili treba pogratulovať, ale hlavne chlapcom! Je teraz na nich, aby sa dokázali etablovať v NHL. Majú na to všetky predpoklady, aby sa tak stalo. Historicky draft pre Slovensko! Najúspešnejší draft v histórii! Za obrovské prekvapenie celého draftu považujem umiestnenie Slovákov na číslach 1. a 2.. Áno boli indície, že hlavne Juraj a Šimon pôjdu z predných pozícii, ale prvé a druhé miesto je proste fantastické! Ešte raz veľká gratulácia!,“ o svoje bezprostredné pocity po 1. kole draftu sa s nami podelil aj asistent trénera banskobystrických baranov Ivan Droppa, ktorý bol draftovaný v roku 1990 v 2. kole z 37. miesta.

Zdroj: hc05.sk