FOTO: NHL.com

Historicky najúspešnejší draft, aký postretol slovenský hokej. Nikdy sme nemali troch hráčov v prvom kole, nikdy sme nemali draftovaného hráča vyššie než z tretieho miesta (Marián Gáborík, 2000). Sme len druhá krajina po Kanade, ktorá má v jednom ročníku najvyššie draftovaného útočníka aj obrancu. Udalosť sa však stále neskončila a už od 17:00 nášho času, budeme môcť vidieť a počuť mená ďalších vybraných nádejí spod Tatier.

Adam Sýkora

Mladý útočník spočiatku nepatril medzi mená, za ktorými by sa otáčala hokejová verejnosť. V Nitre sa ale v priebehu sezóny dostal do základnej zostavy a napokon s ňou skončil až vo finále. Spoluhráč Šimona Nemca sa taktiež veľmi zviditeľnil na majstrovstvách sveta vo Fínsku, kde v šiestich dueloch zaznamenal dva góly a jednu asistenciu. Skautom sa na ňom môže páčiť slušné korčuľovanie, či aktívny forčeking. V rôznych rebríčkoch sa najčastejšie vyskytuje od 40. až po 80. miesto.

Servác Petrovský

Talentovaný center strávil minulú sezónu v OHL. Nastupoval za tím Owen Sound Attack. Počas celkého ročníka potvrdzoval svoj ofenzívny potenciál, keď nazbieral 54 bodov v 65 zápasoch. Medzi jeho prednosti patrí čuch na góly, no nebojí sa ani rozdávania prihrávok. Všetko navyše dokáže vo veľkej rýchlosti.

https://twitter.com/laurkelly24/status/1502130515666690066

Maroš Jedlička

Jedlička je o niečo starší než jeho rovesníci, draftovaný mohol byť už minulý rok, no vadiť by to nemuselo. Za Zvolen zaznamenal v devätnástich rokoch famóznych 38 bodov v 44 zápasoch. Spravil si tak vynikajúce meno a pokiaľ tímy odhliadnu od jeho veku, budú mať v ňom sľubného hráča do budúcnosti.

Alex Šotek

Rodák z Popradu má za sebou náročnú sezónu. Zahral si v nej za A tím ,,kamzíkov“, no nastúpil aj do niekoľko duelov tamojšej dvadsiatky. Po výmene do Bratislavy si zahral za juniorku aj farmu ,,belasých“. Nechýbal ani v zápasoch najvyššej súťaže, kde so Slovanom napokon siahol na majstrovský titul. Produktivita medzi seniormi nebola nejaká výnimočná (2 góly v 50 zápasoch TL) a (1+3 v SHL). Šotek má však veľký potenciál, ktorý tvrdou drinou a vhodnou prácou v klube, môže naplno rozvinúť. V jeho prípade je už otáznejšie, či si ho vyberie niektorý tím, no šancu má. Najmä v neskorších kolách.

Sledovať sa oplatí aj odchovanca Košíc, brankára, Rastislava Eliáša, krídelníka Adama Žlnku či obrancu Viliama Kmeca. Všetci pôsobili v poslednej sezóne v zámorí.