Image

Zámorský odborník Steven Ellis z Daily Faceoff zanalyzoval, čo by Jurajovi Slafkovskému priniesla účasť v juniorských majstrovstvách sveta.

V jeho príspevku hovorí o možnom reštarte pre mladého útočníka. Po nie úplne vydarenom štarte do novej sezóny NHL by slovenský útočník potreboval naštartovať. Ellis si myslí, že vystúpenie Košičana na juniorských majstrovstvách by mu prinieslo novonadobudnuté sebavedomie. „Podľa mňa by to bola sebadôvera,“ skonštatoval Ellis. „Prešiel od toho, že v Európe vyzeral vyzerania skvelo, po trápenie na najväčšom hokejovom trhu. Je v poriadku brať veci pomaly a majstrovstvá sveta juniorov by mohli byť pre robustného útočníka excelentným reštartom.“

Ellis nepokladá za jasnú vec, že sa Slafkovský na majstrovstvách predsa len ukáže. Radí ho spolu s Leom Carlssonom a Kevinom Korchinskim k nepravdepodobným účastníkom turnaja. Hráči, ktorí s veľkou pravdepodobnosťou tiež do turnaja nezasiahnu sú Connor Bedard, Shane Wright, Adam Fantilli, Matthew Poitras a Logan Cooley.

Na turnaji by sa však mali objaviť hráči ako Fraser Minten, Matthew Savoie, Zach Benson či Tristan Luneau.