FOTO: Langley News

Po minuloročnom úspešnom drafte sa slovenskí fanúšikovia opäť majú na čo tešiť. Slovenských nádejí na draft do NHL v roku 2023 je mnoho. Najnovšie preddraftové rebríčky radia Slovákov veľmi vysoko. Hovorí sa najmä o Daliborovi Dvorskom, ale v rankingoch sa posúvajú vyššie aj Samuel Honzek či Adam Gajan.

Rebríček Coreyho Pronmana

Corey Pronman je renomovaný hokejový expert a draftový analytik, ktorý píše pre známy web theathletic.com. Vo svojom 35-mennom rankingu uviedol aj štvoricu slovenských hráčov. Najvyššie sa v jeho zozname nachádza Samuel Honzek, ktorý prežíva skvelú sezónu po presune do zámoria a konkrétne mu patrí 11. priečka. Druhým slovenským zástupcom je na 13. pozícii Dalibor Dvorský. Ten naopak pomaly klesá, v prvom kole by sme ho však mali vidieť. Do tohto rankingu sa dostal aj obranca Maxim Štrbák, ktorému Pronman predpovedá 30. miesto. Preddraftové rebríčky obsahujú aj meno Adama Gajana, ktorý sa na posledných juniorských majstrovstvách sveta stal najlepším brankárom a predviedol sa v dobrom svetle. Ten bol v zozname uvedený ako 33. v poradí.

FOTO: Puckfans.at

Rebríček Boba McKenzieho

Bob McKenzie pracuje pre kanadský športový kanál TSN, kde sú pravidelne publikované aj jeho draftové predpovede. Jeho rebríčky patria medzi tie celkom najpresnejšie. Vytvoril menoslov 80 hráčov, v ktorom sa nachádza až sedem Slovákov. Prvým v rankingu je center Dalibor Dvorský, ktorému predpovedá 9. miesto. Nasleduje Samuel Honzek na 19. priečke a Maxim Štrbák na pozícii 33. Taktiež už spomínaný gólman Adam Gajan získal 59. miesto. V tomto rebríčku je aj trojica Čiernik, Molnár a Mišiak. Alex Čiernik sa umiestnil na 63. pozícii, nasleduje ho Ondrej Molnár na 68. mieste a skupinu Slovákov uzatvára ako 76. Martin Mišiak.

Takýchto preddraftových rebríčkov existuje mnoho, predovšetkým v Amerike a Kanade obľubujú tieto rebríčky. Pravidelne ich publikujú rôzne športové hokejové stránky, aby si aj laický fanúšik mohol spraviť prehľad o mladých nádejach ľadového hokeja.