FOTO: NHL.com

Niet pochýb že hlavnou hviezdou tohtoročného draftu bude Kanadský sniper Connor Bedard. Mladý center už od 15 rokov búra v juniorských ligách rekordy a je tak prakticky jasnou jednotkou draftu. V jeho tieni sa však skrýva ďalší obrovský talent, Adam Fantilli.

Fantilli si na rozdiel od Bedarda vybral inú cestu. Namiesto pôsobenia v kanadských juniorkách si vybral USHL, aby tak neskôr mohol pôsobiť na univerzite. Tento plán mu vyšiel dokonale. V tejto sezóne sa stal hráčom University of Michigan. V lige hráva proti hráčom do veku až 25 rokov, čo mu nepochybne pomôže v presune do seniorského hokeja. O to významnejší je Fantilliho počin v tejto sezóne. V 36 zápasoch si pripísal 30 gólov a 35 asistencii. Bol tak suverénne najproduktívnejším hráčom ligy.

Michigan doviedol až do semifinále. Nebolo tak prekvapením že vyhral prestížnu Hobey Baker Award pre najužitočnejšieho hráča ligy. Napodobnil tak mená ako Cale Makar, Paul Kariya, či Jack Eichel. Po posledných dvoch menovaných je tiež iba tretím hráčom, ktorý cenu vyhral počas svojej draftovej sezóny. Paralelou k Jackovi Eichelovi je tiež, že ho na drafte taktiež zatienil iný supertalent, Connor McDavid. Fantilli si je s Eichelom veľmi podobný aj v štýle hry

Je jasné, že každý z tímov, ktoré by mohli vyhrať draftovú lotériu chce práve Bedarda, no Fantilli je taktiež generačným talentom. Je to center s výborným myslením, korčuľovaním, streľbou a aj defenzívou. Oproti Connorovi Bedardovi má určite aj nespornú výhodu toho, že na ňom nebude taká veľká pozornosť, aká je na Bedardovi prakticky už od základnej školy. Či je to však on alebo práve Connor Bedard. Ich budúce tímy v nich majú naozaj veľké nádeje.