FOTO: Winslow Townson - USA TODAY Sports

Najlepšia hokejová liga sveta ponúka každý jeden hrací deň zaujímavé momenty, rekordy či udalosti. Aj tentokrát nám toho priniesla naozaj dosť, aby sme si to mohli rozobrať v článku.

Prekonal Petra Šťastného

Útočník Panthers Matthew Tkachuk zaznamenal 33. viacbodový zápas v sezóne a prekonal zápis Petra Šťastného (1980-81, Quebec) v počte viacbodových duelov v prvej sezóne v novom tíme. Od nich sú lepší už len legendárny Wayne Gretzky (48 v 1988-89 za LA Kings, 41 v 1979-80 za Edmonton) a hviezdny Teemu Selänne (38 v 1992-93 za Winnipeg).

Tkachuk si k tomu vytvoril nové kariérne maximum. Už teraz má na konte 105 kanadských bodov, čím prekonal svojich minulo sezónnych 104 bodov.

Jedenásty víťazný gól sezóny

David Pastrňák je v počte gólov druhý najlepší v lige, pred ním je už len Connor McDavid. Český útočník zaznamenal v tejto sezóne jedenásť víťazných gólov, pričom štyri z nich v predĺžení. Naposledy rozhodol v 63. minúte duel proti Maple Leafs. Rovnako jedenásť ich zaznamenal v tomto ročníku aj nemecký Leon Draisaitl. A na štyri víťazné zásahy v predĺžení dosiahol aj ďalší Čech Martin Nečas.

Pre Pastrňáka ide o 57. gól sezóny, len 3 góly ho delia od 300 presných zásahov kariéry. Do konca základnej časti ostáva Bruins odohrať 4 duely a jednoznačne bude zaujímavé sledovať, či sa na spomínanú métu český útočník dostane. Zároveň nedávno prekonal hranicu 100 kanadských bodov v jednej sezóne, čo sa pred ním z Čechov podarilo len Jaromírovi Jágrovi.

Seattle si zaistil play-off

Hráči Kraken si v poslednom zápase zabezpečili postup do vyraďovacej časti. Po minulej sezóne, keď sa od nich, ako od nováčika súťaže veľa neočakávalo, teraz dokazujú silu svojho tímu. Seattle vyhral doteraz 44 zápasov zo 78 odohraných. V NHL sa jedná o dôležitý a úctyhodný počin, pretože minulú sezónu skončili v Pacifickej divízii na poslednom mieste.