FOTO: Facebook / HK Poprad

Základná časť Tipos extraligy nám pomaly vrcholí. Všetky tímy odohrajú ešte jedno kolo. Avšak aj v tom dnešnom sa udialo mnoho zaujímavých momentov.

Víťaz základnej časti je už známy

V dnešnom súboji Zvolenu s Popradom si druhý menovaný mohol zabezpečiť zisk trofeje Dušana Pašeka, ktorá je udeľovaná najlepšiemu tímu po základnej časti. Kamzíci na upevnenie tejto méty potrebovali vybojovať 2 body. Zápas ale začal lepšie pre domácich, ktorí zásluhou Zuzina išli do vedenia. O vyrovnanie sa postaral pred koncom prostrednej časti Bates. Už po 13 sekundách tretej tretiny prinavrátil domácim vedenie opäť Zuzin. Neskôr však Bjalončík v presilovke vyrovnal na 2:2. Zlepením gólov ale prvýkrát poslal podtatrancov do vedenia Záborský. Už o 4 minúty opäť zariadil nerozhodné skóre Šiška a tak sa muselo predlžovať. V ňom o výhre Popradu v zápase i základnej časti rozhodol najproduktívnejší kamzík Dmowski.

Nové Zámky stratili nádej na predkolo

Dôležitý zápas sa pre oba celky hral aj na juhu Slovenska. Šancu na predkolo živili stále aj predposledné Nové Zámky. No proti nim stál rozbehnutý Slovan Bratislava. Ten bojuje o priamy postup do štvrťfinále. Lepšie do tohto merania síl vstúpili belasí. Tí zásluhou Poiriera, Pecarara a Maiera viedli v polovici úvodnej časti už 0:3. Do vlastných rúk musel zobrať vývoj strentutia ako správny kapitán Václav Stupka. Ten dvoma gólmi dvihol zástavu býkov a vrátil ich späť do stretnutia. Na ďalší gól si museli diváci počkať až do konca tretej tretiny. V nej ale vyrovnanie domácich neprišlo. Naopak, inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Sersena, na ktoré nadviazal v úplnom závere Mahbod.

7 gólov v tretej tretine

Zaujímavý moment sa odohral na Spiši. Domáce Rysi hostili Banskú Bystricu. S ňou prehrávali po druhej tretine o jeden gól. No potom prišla tretina ktorú nikto nečakal. Zásluhou Valacha, Burgessa, Bakoša, Myklukhu, Drábeka a Nellisa otočili z 0:1 na 6:2. Jediný gól strelil za hostí iba Roman Faith. Ešte väčším prekvapením je, že barani svojho súpera v tretine hrôzy prestrieľali 15:9.

ZOSTAVA KOLA: Janus (97,37%), Drgoň (0+2), Maier (1+1), Giľák (3+0), Conway (3+1), Stupka (2+0)