FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Súboj medzi Košicami a Spišskou Novou Vsou začal lepšie pre domácich oceliarov, ktorých poslal do vedenia v 12. minúte obranca Shawn Lalonde. Duel nasmeroval do predĺženia v 54. minúte rys Oleksii Myklukha. V predĺžení však gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe Spišiakov Martin Bakoš.

Bitka o rieku Hron bola napínavá až do záverečnej sirény. Po prvej tretiny svietil na ukazovateli stav 2:2. Na začiatku prostrednej časti hry sa do bránky baranov postavil Eugen Rabčan. Následne v 27. minúte skóroval domáci obranca Frank Hora a o päť minút neskôr rozvlnil hosťujúcu zvolenskú sieť Matt Wilkins. Rytierom sa podarilo už len znížiť na rozdiel gólu, keď tri minúty pred koncom stretnutia namieril presne Radovan Bondra. Všetky štyri presné zásahy baranov padli pri hre v početnej prevahe.

FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

tretiu prehru v rade zaznamenal vedúci Poprad, ten pred vlastnými priaznivcami podľahol Slovanu Bratislava 1:5. Bodovo naprázdno vyšli aj druhé Michalovce. Zverenci Tomeka Valtonena prehrali v Nových Zámkoch 3:2 Do Humenného zavítali hokejisti Liptovského Mikuláša. Zápas mužstiev z konca tabuľky dotiahli do víťazného konca domáci, ktorí zvíťazili 5:3.

Stretnutie medzi Trenčínom a Nitrou bolo gólovo bohaté. Úvodná tretina patrila hosťujúcim corgoňom, strelili v nej tri góly. Druhá tretina patrila pre zmenu vojakom, Nitre v nej nasúkali štyri góly. V 53. minúte navýšil náskok Trenčanov na rozdiel dvoch gólov Filip Ahl. Zverenci Antonína Stavjaňu však nezložili zbrane a podarilo sa im dotiahnuť duel do predĺženia. Keďže diváci v predĺžení gól nevideli, nasledovali samotné nájazdy. V nich sa šťastie priklonilo na stranu Trenčanov, o výhre ktorých rozhodol Peter Sojčík.

ZOSTAVA KOLA: Godla (97,37 %) – Hora (1+1), Hatala (0+2) – Pereskokov (3+0), Jackson (2+1), Fominykh (2+2)