FOTO: FB / HK DUKLA Ingema Michalovce

Pred reprezentačnou prestávkou sme mohli sledovať ďalšie kolo Tipos extraligy. Videli sme už 6. prehru za sebou v podaní Rysov, či napínavé derby v metropole Košíc. Všetky zápasy sa niesli v duchu zelených snežienok, ktoré upozorňovali na rakovinu pri príležitosti Svetového dňa tejto zákernej choroby.

Oremus sa vrátil do Zvolena, no už v iných farbách

Špeciálny zápas sa dnes odohral pod Pustým hradom, kde domáci privítali Slovan Bratislava. Výnimočný, lebo tréner belasých Peter Oremus sa vrátil prvýkrát do Zvolena po odvolaní jeho, ako aj asistenta Andreja Kmeča. Ich zverenci ale tento tandem nepotešili, pretože už po úvodnej časti prehrávali po góle Hecla. Na gól čakali diváci až do tretej tretiny, keď ich potešil americký útočník Hults. Na jeho presný zásah ale stihol zareagovať hokejista Slovana Bratislava Marek Korenčík. Definitívnu bodku dal 5 minút pred koncom zápasu Matej Kašlík – 3:1.

Spišská Nová Ves sa aj naďalej trápi

Skvelá forma donedávneho lídra tabuľky Tipos extraligy zo Spiša sa posledné zápasy vytráca. Zverenci Vlastimila Wojnara prehrali už šiesty zápas v rade. Tentokrát na vlastnom ľade stroskotali s Michalovcami. Tie naopak vyhrali štvrté stretnutie po sebe. Ich ďalšie víťazstvo sa zrodili aj vďaka dvom hráčom. Josh Wilkins a Mathew Santos strelili zhodne po dva góly a pomohli tak líškam k výhre 4:2.

Otočka Banskej Bystrice na východe

O dôležité body bojujú rovnako ako Humenčania aj Banskobystričania. Levy bojujú o záchranu, naopak barani o upevnenie si prvej šestky. Lepšie do tohto zápasu vstúpili domáci, keď otvoril skóre Kuru. Na jeho presný zásah ale stihol ešte do prvej prestávky zareagovať Turnbull. V druhej tretine prišla pre hostí tretina, na ktorú by najradšej hneď zabudli. V priebehu troch minút prekonali v presilovkách Krošelja Lapšanský a dvakrát aj obranca Sredl. Bystrickí hokejisti ale v tretej tretine vyrovnali zásluhou Faitha, Ďatelinku a premiérový gól v novom drese strelil Chris Langkow. Zápas rozlúskli až nájazdy v ktorých mali lepšie ruky hostia a na Zemplíne vyhrali 5:4.

ZOSTAVA KOLA: Kupsky (96,97%), Sredl (2+1), Hudec (2+0), Santos (2+0), Wilkins (2+0), Jackson (1+2)