FOTO: HK Dukla Ingema Michalovce

Staronový tréner HK Dukla Ingema Michalovce Tomek Valtonen je zatiaľ stopercentný. Po Košiciach si jeho zverenci na domácom ľade poradili aj Zvolenom, ten porazili rozdielom triedy. Už štvrté čisté konto v sezóne zaznamenal brankár líšok Stanislav Škorvánek. Presvedčivý triumf zaknihovali pred vlastnými priaznivcami hokejisti Slovana Bratislava, ktorí zdolali nováčika z Humenného vysoko 7:2.

Spišská Nová Ves pricestovala do Liptovského Mikuláša s jasným cieľom – ukončiť štvorzápasovú sériu prehier. O predkolo bojujúci Liptáci však boli proti a nad rysmi triumfovali v pomere 3:2. Zaváhanie Spišiakov využil Poprad a po výhre 4:1 nad Trenčínom nahradil zverencov Vlastimila Wojnara na čele tabuľky.

Derby medzi Novými Zámkami a Nitrou prinieslo víťazstvo corgoňov v pomere 1:5. Futbalový výsledok sa zrodil v košickej Steel Arené, kam zavítala Banská Bystrica. Diváci boli svedkami len jediného presného zásahu, o ktorý sa v úvode prostrednej časti hry postaral premiérovým gólom v sezóne baran Dominik Sojka. Slovinský brankár v službách Banskej Bystrice Gašper Krošelj zneškodnil všetkých 37 striel oceliarov.

ZOSTAVA KOLA: Krošelj (čisté konto) – Sersen (1+1), Bodák (0+2) – Egle (2+0), Ranford (1+2), Pecararo (3+1)