FOTO: HC Košice/Facebook

Do Košíc pricestovali hokejisti Liptovského Mikuláša. Oceliari využili výhodu domáceho prostredia a zverencov Ernesta Bokroša zdolali presvedčivo 4:0. Brankára Dominik Riečický kryl všetkých 39 striel súpera. Čisté konto sa podarilo udržať aj michalovskému brankárovi Stanislavovi Škorvánkovi, ktorý zneškodnil všetkých 36 striel zvolenských rytierov. Michalovce aj vďaka jeho skvelému výkonu zdolali Zvolen 3:0, pričom všetky presné zásahy strelili v záverečnej tretine.

VIDEO: HC Košice/YouTube

Trenčania privítali na vlastnom ľade vo forme hrajúcich baranov. Vojaci položil základy svojho víťazstva nad Banskou Bystricou v pomere 3:1 už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0. Do Popradu zavítali Nové Zámky. Býky však odcestovali spod Tatier bez bodu. Poprad ich zdolal 5:3.

Rysy mali domáci duel proti Nitre dobre rozbehnutý. Po dvoch tretinách vyhrávali 2:0. Corgoni však napokon vďaka gólom Jozefa Baláža a Martina Vitaloša poslali zápas do predĺženia. V predĺžení diváci gól nevideli a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe Spišiakov Martin Réway. Historický triumf zaknihovali hokejisti Prešova, ktorý pokorili Slovan na jeho ľade 1:4. Na predposledný Liptovský Mikuláš strácajú už len 3 bodu, pričom majú zápas k dobru.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (36 zákrokov) – Macejko (1+0), Vitaloš (1+0), – Matúš Paločko (1+1), Záborský (1+2), Réway (1+1)