FOTO: Facebook / HK Spisska Nova Ves

Slovenská najvyššia hokejová súťaž pokračovala svojim kolom číslo štyri. Podčiarklo mizériu bratislavského Slovana, predĺžilo šnúru prehier nováčika z Humenného ale natiahlo i niektoré pozitívne série.

Čisté konto Kantora, tretia výhra v rade

Cenný skalp si na domácom ľade pripísali hokejisti Nových Zámkov. Po koncentrovanom výkone podčiarknutom vynikajúcou formou českého gólmana Pavela Kantora, zvíťazili Býci nad obhajcom titulu z Košíc pohodlne 3:0. Strelecky sa postupne presadili Stupka, Roy a Prokeš. Pre Novozámčanov ide o tretie víťazstvo v sérií. Naopak Oceliari zaváhali druhý raz v rade.

Slovan s ďalším debaklom

Tentokrát mu ho nadelilo vedúce mužstvo zo Spiša. Vymaľované bolo už po prvom dejstve, ktoré Rysy vyhrali presvedčivo 3:0. V tretine druhej svoj náskok ešte prikrášlili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Tretie dejstvo prinieslo len čestný zásah belasých z hokejky Fetkoviča. Spišská Nová Ves zdolala Slovan 5:1 a v tabuľke sa s dvanástimi bodmi stále drží na čele.

Prvá

Výhra Nitry v ročníku prišla napokon v zápase štvrtého kola. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu po troch nezdaroch konečne zabodovali, hoci len za dva body. Uspieť sa im podarilo proti trápiacim sa Michalovciam, ktoré zdolali 3:2 po predĺžení. Líšky prehrali tretí duel za sebou.

Prvý

Presný zásah v rámci Tipos Extraligy strelil do siete Trenčína osemnásťročný útočník Matúš Vojtech, hájaci farby Liptovského Mikuláša. Liptáci zdolali Duklu vysoko 1:6 a pripísali si svoje tretie víťazstvo v ročníku.

ZOSTAVA KOLA: Kantor (čisté konto) – Miller (1+2), Hora (1+2) – Archambault (1+2), Sukeľ (1+1), Buček (1+2)