FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Hokejová extraliga pokračovala ďalšími zápasmi, ktoré priniesli veľa napínavých i historických momentov. Jednou z pamätných udalostí je určite aj vyvesenie majstrovskej vlajky pod strop arény Ondreja Nepelu v Bratislave. Pre niekoho môže byť prekvapujúci zlý vstup do sezóny v podaní Trenčína či Košíc.

Pred začiatkom dnešných zápasov sa minútkou ticha pripomenula pamiatka Vladimíra Šťastného, ktorý včera navždy odišiel do hokejového neba.

Slovan Bratislava musel čakať až do štvrtého kola, kým sa predstavil pred vlastným publikom. Pri tejto príležitosti vyvesil pod strop vlajku, ktorá mu bude pripomínať titul z minulej extraligovej sezóny

Hokejisti Nových Zámkov uštedrili Dukle Trenčín ďalšiu tvrdú ranu, keď ,,Vojakov“ porazili presvedčivo 6:2. Až tri body zaznamenal útočník domácich Tomáš Mikúš, ktorý na dva góly prihral a jeden sám vsietil.

Negatívnym prekvapením nielen tohto kola sú výkony hráčov z tímov, ktoré sú zvyknuté na najvyššie tabuľkové miesta. Konkrétne ide o mužstvá z Košíc a Trenčína. Dukla Trenčín sa z doterajších štyroch zápasov neradovala z víťazstva ani raz a ostáva na poslednom mieste v tabuľke. HC Košice odohrali o jeden duel menej, no rovnako ako tím spod hradu Matúša Čáka ešte bod nezískali a v poradí sú druhé od konca.