FOTO: TIPOS Slovenská hokejová liga (FB)

ZDROJ: TIPOS Slovenská hokejová liga

Nový ročník našej druhej najvyššej hokejovej súťaže odštartuje už dnes reprízou minuloročného finále medzi Žilinou a Martinom. Derby dvoch odvekých rivalov môžete sledovať na JOJ Šport od 18:30 hod. Súboje v play-off budú túto sezónu ešte zaujímavejšie, keďže víťaz TIPOS SHL postúpi priamo do Tipos extraligy. TIPOS SHL vstúpi do sezóny 2022/2023 s novým logom, ktoré predstavili dnes na tlačovej konferencii.

V sezóne 2022/2023 budú v TIPOS SHL tri farmárske družstvá a jedno béčko. Žiar nad Hronom pokračuje ako farma Zvolena, Brezno bude pôsobiť ako farma baranov, Levice sa dohodli na farmárskej spolupráci s vicemajstrovskou Nitrou. Tak ako v minulej sezóne, ako „béčko“ bude vystupovať klub Modré krídla Slovan. 

FOTO: TIPOS Slovenská hokejová liga (IG)

Podľa predsedu Ligovej rady a riaditeľa HK Skalica Miroslava Lipovského nová sezóna prinesie do ligy znova vyššiu kvalitu. Súťaž sa zatraktívni aj vďaka priamemu postupu, o ktorý bude mať záujem určite viacero tímov. Vďaka tomu posúvame na vyšší level aj marketingový potenciál súťaže. Samozrejme, naším cieľom je stále dávať priestor mladým hráčom a vychovávať talenty pre slovenský hokej. Uvidíme, ako nás tento rok ovplyvnia covid opatrenia, no musíme dúfať, že čo najmenej.“