FOTO: HC 05 Banská Bystrica / Facebook

Extraligový kolotoč sa točiť neprestáva. Piatkový večer priniesol ďalšie poriadne ostré súboje, v ktorých sa išlo na ostrie noža. Tabuľka sa pomaly ale isto profiluje pred play-off, no drvivá väčšina tímov ešte má čo dolaďovať pred záverom základnej časti.

Dvaja dvojgóloví


Hokejisti Verbeek, pôsobiaci v Spišskej Novej Vsi a ďalší útočník, Samuel Solenský, ktorý oblieka dres HK Nitra zaznamenali v piatkovom kole po dva góly. Verbeek bol pri prestrelke na Slovane, ktorá skončila víťazstvom domácich 5:4 sn. Solenský sa zase pričinil o výhru Nitry nad Michalovcami 4:2. „Corgoni“ sa vďaka trom bodom do tabuľky dostali pred Liptovský Mikuláš.

Zákrok z ríše snov


Vykúzlil mladý brankár belasých Samuel Hlavaj. V úvode predĺženia išli v prečíslení na bránu dvaja hráči hostí, ich akciu však dokonale prečítal gólman s číslom 31, keď sa bleskovo presunul a lapačkou zlikvidoval strelu do odkrytej brány. Belasí aj vďaka tomuto momentu ako i stopercentnej úspešnosti Hlavaja v nájazdovej lotérii zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch.

Zostava Kola: Lacouvée (39 zákrokov, čisté konto) – McKenzie (1+0), Tourigny (1+1) – Solenský (2+0), Verbeek (2+1), Majdan (1+2)