FOTO: Facebook / HK Nitra

Extraligový kolotoč sa točí naďalej a v nedeľnom, dvadsiatom siedmom kole, priniesol opäť dôležité súboje. Význam majú nielen bodové zisky jednotlivých tímov, ktoré sa snažia vylepšiť svoje tabuľkové postavenie smerom k play-off, ale aj individuálne výkony hráčov. Do uzávierky prestupov totiž neostáva veľa času. To sa odzrkadlilo najmä na produktivite. Padalo veľa gólov a diváci videli až dva hetriky.

Vydretá výhra Nitry

Poriadne hektický bol zápas v Nitre. Domáci hokejisti chvíľu viedli, chvíľu prehrávali, no napokon dokázali zdolať Michalovce 4:3 po predĺžení. Aj dva body im postačili na ustráženie predposlednej priečky. Dva góly zaznamenal útočník Jozef Baláž.

Ofenzívna lahôdka pod Pustým hradom

Vynikajúci zápas smerom dopredu majú za sebou hráči Zvolena, ktorí sa predstavili proti Košiciam. Za počet gólov v sieti „Rytierov“ sa síce hanbiť nemusia ani hostia, no žiara reflektorov spočinie na mužstve spod Pustého hradu. Individuálne podarený večer má tridsaťjedenročný forward Chris Langkow. Na výhre Rytierov 6:4 sa podieľal štyrmi gólmi. Jeho dvorným nahrávačom sa zase ukázal byť talent z domácej liahne Maroš Jedlička. Ten duel zakončil s piatimi bodmi (1+4). Zvolen si výhrou poistil prvé miesto v tabuľke.

V drese „Oceliarov“ si pripísal hetrik skúsený veterán Marek Bartánus. Na výhru mu však tento osobný úspech nestačil.

ZOSTAVA KOLA: Kantor (95%) – Turan (0+2), Gajdoš (0+2) – Jedlička (1+4), Bartánus (3+1), Langkow (4+0)