FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Hokejisti extraligového Prešova nastúpili pod Urpínom s pomerne pochopiteľným cieľom. Priviezť tri body a pokúsiť sa odlepiť od dna tabuľky. V dueli prehrávali i siahali na predĺženie, no napokon sa z víťazstva radoval ich súper. Pred mikrofóny sa po stretnutí postavil tréner hostí Juraj Faith.

„Vedeli sme, že na malom klzisku v Banskej Bystrici to bude ťažké. Majú veľa vysokých hráčov, ktorí sa neboja zahrať fyzicky do tela,“ začal s hodnotením kouč Prešova.

„V prvej tretine nás prehrali a dokázali streliť nejaké góly. Mali sme tam aj presilovku 5 na 3, ktorá vždy rozhoduje. Keď ju nedokážete využiť, nezaslúžite si vyhrať. Nám sa ju, žiaľ, premeniť nepodarilo. V druhom dejstve sme však začali lepšie hrať a lepšie brániť, čím sme sa dostali do niekoľkých protiútokov a dotiahli sa na súpera. Chlapci bojovali, snažili sa. Zápas sme dohrávali na štyroch bekov. Skladám klobúk dole pred každým jedným z hráčov. Od prvého, do posledného.

Nanešťastie, urobili sme tam jednu chybičku v obrannej tretine, ktorá rozhodla o výhre súpera. Myslím si však, že za takýto výkon si chlapci zaslúžia absolutórium,“ zložil Faith poklonu pred celým mužstvom.

Plány hatí viróza i zranenia

Tréner hostí tiež odpovedal na otázky ohľadom zranení. „Dávid Nátny mal po narazení problém niekde v oblasti bicepsu. Dúfam, že to nebude nič vážne. Filip Fekiač je zranený tiež. Pri hite na Tamášiho nešťastne trafil nosom do plexiskla. Je možné, že ho má zlomený. Išiel s tým na vyšetrenie do nemocnice.“

„Koňarov“ sužovala v poslednom čase viróza. Kormidelník pripúšťa, že aj tento faktor mal zásadný vplyv na výkon mužstva. „Je to samozrejme náročné, keď hráč leží tri dni doma, potom príde na jeden tréning a následne musí odohrať takýto fyzicky náročný zápas. Zobrali sme všetkých chalanov, ktorých sme zobrať mohli. Choroba však nepustí. Najbližšie hráme v piatok. Snáď sa znova preliečia ďalší hráči a dúfam, že budeme môcť nastúpiť opäť v obmenenej zostave,“ uzavrel Faith.