FOTO: Tomáš Feigl

Posledné kolo pred reprezentačnou prestávkou prinieslo opäť množstvo tesných súbojov a vyrovnaných bitiek, v ktorých sa jednotlivé tímy snažili čo najviac vylepšiť či upevniť svoje tabuľkové postavenie.

Posledná Nitra chcela prelomiť deväťzápasovú smolu na domácom ľade proti Košiciam. Tretia adventná nedeľa im však šťastie nepriniesla. „Corgoni“ podľahli „Oceliariom“ 1:3. Jediný gól domácich strelil bek Ivan Švarný. Za hostí si po dva body (1+1) pripísali Jääskeläinen a Southorn. Pre Nitru išlo už o desiatu prehru v rade a v tabuľke ostáva posledná.

FOTO: Kania foto

Hrdinom Michaloviec sa stal ofenzívny obranca Glazkov, ktorý dvomi gólmi, vrátane víťazného, výrazne prispel k výhre svojho tímu nad Spišskou Novou Vsou 3:2 po predĺžení. Prvej výhry na dubnickom ľade sa dočkali hokejisti Trenčína, ktorý zdolali Liptákov 5:2. Prvého extraligového gólu sa dočkal 17-ročný hráč Dukly Ľuboš Stahoň.

Inkasovaný gól do šatne, ktorý strelil 31 sekúnd pred koncom prvej tretiny Prešovčan Gerlach kamzíky neovplyvnil. V priebehu druhej tretiny sa v popradskom drese strelecky presadili Kukuča a Sokoli. Poprad tak viedol na Šariši po druhej tretine 1:2. V 51. minúte jeho náskok navýšil Kotvan. Domáci znížili na rozdiel gólu v 57. minúte zásluhou Nauša. Výhru Popradčanov potvrdil gólom do prázdnej bránky Bubela.

Trhákom kola možno bez pochyby zápas pod Pustým hradom, kam pricestovali Nové Zámky. Skóre otvoril v úvode druhej tretiny domáci obranca Hanna. Rovnaký hráč navyšoval vedenie svojho tímu v 36. minúte. Zámky však v samom závere prostrednej časti hry v priebehu minúty vyrovnali, keď sa presadil Jackson aj exslovanista Gennaro.

Zvolen ťahali vo vyrovnanom súboji naďalej obrancovia. Ďalšie góly strelili Hraško a Sládok, ktorého zásah bol napokon aj víťazný. Domácich fanúšikov rozjasali gólmi v samom závere aj Huntebrinker a Jedlička. Zvolen zdolal Nové Zámky 6:3.

Na prvom mieste sa chcel pred reprezentačnou prestávkou udržať Slovan. Belasí mali prvú početnú výhodu v zápase, no stav duelu otvoril hosťujúci legionár Kontos po dorážke do odkrytej časti bránky. Dlho sa skórovať potom nepodarilo žiadnemu tímu.

Šance mali najmä domáci, no tie stroskotali na výbornom Sedláčkovi. V početnej výhode potom pri vylúčení Harrisa zveľadil vedenie „Baranov“ Bíreš. Slovan po veľkom tlaku pri hre bez brankára dokázal znížiť gólom Harrisa. Na vyrovnanie, či výhru to však nestačilo a Banská Bystrica tak vezie z Bratislavy plný počet bodov.

ZOSTAVA KOLA: Sedláček (39 zákrokov) – Glazkov (2+0), Hanna (2+1) – Š. Petráš (1+1), Jääskeläinen (1+1), D. Hudec (1+1 )