FOTO: Facebook / HK Nitra

Dvadsiata prvá nádielka extraligového hokeja priniesla naprieč Slovenskom poriadne pestrú ponuku súbojov. Na svoje si prišli priaznivci ofenzívnejšieho, aj defenzívnejšieho štýlu. Trikrát vyhrali domáce tímy, trikrát mužstvá hosťujúce. Vyrovnaná tabuľka zaznamenala nejeden posun, vrátane toho na jej samotnom špici. Nové Zámky po zaváhaní s Michalovcami spadli na druhú pozíciu za bratislavský Slovan.

Jediné čisté konto dňa vytiahol talentovaný brankár Popradu Roman Rychlík. Činili sa však aj jeho spoluhráči. „Kamzíkom“ to sypalo najmä v útoku, keď do brány Banskej Bystrice poslali až 5 presných zásahov. Každý z nich pritom strelil iný hokejista. Dva body (1+1) si pripísal obranca Vainio a tri kanadské body za asistencie zase jeho tímový kolega Kotvan.

Sedemgólová prestrelka s tesným koncom pre hosťujúci Trenčín sa odohrala pod Zoborom. Nitra má síce voči väčšine súperov nejaký ten zápas k dobru, no porážka 3:4 jej smerom hore vo vyrovnanej tabuľke nepomohla. „Corgoni“ sú s 21 bodmi na predposlednom, jedenástom, mieste.

Rovnako 4:3 sa skončil duel medzi Zvolenom a Prešovom. Tentokrát s lepším výsledkom pre domáci tím. Stretnutie to bolo ako na hojdačke. V polovici tretej minúty šiel do vedenia zásluhou Šimuna Prešov, no do konca prvého dejstva Zvolen otočil zásluhou Mudráka a Jedličku. V druhej tretine najprv vyrovnal Campagna, no o deväť minút prinavrátil vedenie „Rytierom“ Stupka. Ten istý hráč potom v 47. minúte rozhodol o osude zápasu. Výsledok už len skorigoval Max Gerlach.

ZOSTAVA KOLA: Rychlík (shoutout) – Vainio (1+1), Kotvan (0+3) – Stupka (2+0), Sojčík (0+3), Leskinen (2+1)