FOTO: HC Košice/Facebook

Prvého čistého konta v slovenskej extralige sa vo východniarskom derby proti Popradu dočkal košický brankár Jaroslav Janus. K triumfu oceliarov v pomere 2:0 prispel dvoma asistenciami obranca Jakub Ferenc. Ďalšie východniarske derby sa odohralo v Spišskej Novej Vsi, kam pricestoval posledný Prešov. Aj v tomto prípade sa radovalo zo zisku troch bodov domáce mužstvo.

VIDEO: HC Košice/YouTube

Duel medzi Liptovským Mikulášom a Michalovcami museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa šťastie priklonilo na michalovské líšky. Zaujímavý zápas sa odohral pod Zoborom, kde padli všetky góly v nerovnovážnom stave. Zvolen zvíťazil 0:3, pričom dva góly strelil vo vlastnom oslabení a jeden v presilovke.

FOTO: HK Nitra/Facebook

Aj stretnutie v Bratislave medzi Slovanom a Trenčínom museli rozlusknúť až samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe Dukly obranca Miguel Touringny. Ani zápas v Banskej Bystrici nespoznal zápas víťaza v riadnej hracej dobe. Gól nepadol ani v predĺžení a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V lotérii samostatných nájazdov rozhodol o výhre Nových Zámkov Robby Jackson.

ZOSTAVA KOLA: Janus (shoutout) – Touringny (1+1), Ouellet-Beaudry (1+1) – Giľák (2+0), Kerbashian (2+0), Jackson (2+1)