FOTO: Facebook / HK Poprad

Extraliga plynie ďalej. Devätnáste kolo nechalo odpočívať posledný Prešov, keďže jeho súper, Nitra, hrala na kontinentálnom pohári. Zaujímavé momenty to však výraznejšie nepoznačilo. Videli sme pekné gólové predstavenia, jedno dramatické predĺženie i hattrick v podaní Johnsona.

Gólovú nádielku videli diváci v Nových Zámkoch. Ofenzívne predstavenie podčiarkujú tri góly útočníka Johnsona. Za zmienku stoja ale aj góly obrancov. Po jednom puku poslali za chrbát brankára Košíc Kozák aj Ligas.

Tesne po predĺžení vyhrali na domácom ľade Michalovce, ktoré porazili Trenčín pomerom 3:2. V neúplnej tabuľke sú na štvrtom mieste o bod pred Košicami, ktoré majú zápas k dobru. Dukla Trenčín je s 22 bodmi ôsma.

Až jedenásť gólov padlo pod pustým hradom. Zvolen nezastavilo ani to, že so Slovanom prehrával po prvej tretine 0:3. Podobnú blamáž ako v Bratislave „Rytieri“ nedopustili, vyrovnali aj na 4:4, no definitívne ich zlomil víťazný gól Milana Kytnára zo 43. minúty. Trojbodový večer zažili v hosťujúcom drese Takáč, Harris, Pecararo aj obranca Gachulinec.

Čestný zásah Paločka v samom závere zápasu pod Tatrami už len kozmeticky upravil jednoznačný výsledok. Hokejisti Spišskej Novej Vsi aj vďaka štyrom bodom Majdana a dvom gólom Salitura zvíťazili jasne 6:3 a vo vyrovnanej tabuľke sa naďalej držia v prvej šestke.

Vyrovnaný bol aj zápas na Liptove. Dlhodobo trápiaca sa Banská Bystrica dokázala po dvoch vysokých prehrách konečne vydolovať trojbodovú výhru. Dobrou správou môže byť, že góly strelilo až 5 rôznych strelcov v tmavých dresoch.

ZOSTAVA KOLA: Kantor (93%) – Gachulinec (0+3), Lee (0+2) – Johnson (3+0), Majdan (2+2), Kriška (2+1)