FOTO: FB HC19 Humenné

Po utorkovom kole pokračovala Tipos extraliga tradičnou dávkou zápasov v piatok. V akcii boli všetky tímy najvyššej slovenskej súťaže okrem Nitry a Slovana Bratislava, ktorých vzájomný duel bol preložený na polovicu novembra. Domáce výhry si pripísali Košice, Spišská Nová Ves a Humenné. Na západe sa tešili z výhry Dukla Trenčín a Nové Zámky.

Súboj o čelo tabuľky

Spišská Nová Ves privítala na domácom ľade Zvolen, s ktorým odohrali súboj o prvé miesto v tabuľke Tipos extraligy. Spišiaci viedli po druhej tretine pohodlne 3:0, v tretej časti však dokázal súper dorovnať stav na 3:3. O víťazovi rozhodlo napokon predĺženie, keď sa presadil kanadský útočník Archambault. Rysy sa tak naďalej držia na prvej priečke priebežnej tabuľky.

Humenčania s výhrou

Hokejisti Humenného brali po dych berúcom závere proti Popradu tri body. O ich víťazstve rozhodol totiž len niekoľko sekúnd pred koncom tretej tretiny útočník Pereskokov. Nováčikovi súťaže však s 12 bodmi naďalej patrí v tabuľke posledné dvanáste miesto.

„Veľmi ťažké víťazstvo, ale sme veľmi vďační. Začali sme celkom dobre 1:0, v druhej tretine sme však trošku zaspali a v tretej tretine sme prehrávali o gól, čo sa nám stáva často. Vďaka, že dnes sa to šťastie priklonilo na našu stranu. Výborne zahrali chalani, pri góle Pereskokova šesť sekúnd pred koncom takmer spadol štadión, a práve kvôli takýmto momentom sa hrá hokej. Verím, že týmto domácim víťazstvom sme potešili divákov “ povedal po víťazstve humenský kapitán.

Michalovce predĺžili šnúru prehier

Zo stretnutia dvoch Dukiel odchádzala víťazne tá trenčianska. Trenčín dokázal po inkasovanom góle na 0:1 streliť ako odpoveď štyri presné zásahy a už neinkasovať. Michalovce tak predĺžili svoju negatívnu sériu bez bodu na štyri zápasy.

Bystrica s domácou prehrou

Bystričania zaznamenali v rámci 16. kola prehru 1:4 s Novými Zámkami. Novozámockí hokejisti skórovali už v prvej tretine trikrát a Bystrica sa ťažko doťahovala.

„Snažili sme sa hrať jednoducho od začiatku, čo aj zabralo, takže sme radi. Takýto zápas sme naozaj potrebovali,“ okomentoval výkon Zámkov Václav Stupka. „Hrá sa dobre, ak vyhrávame už 3:0 v prvej tretine, ale musíme byť obozretní, pretože sa párkrát stalo, že sme potom druhú tretinu pohoreli, ale teraz sme si to postrážili.

„Na zápas sme prišli neskoro, ale paradoxne tá prvá tretina bola z našej strany dobrá. Dali sme tri góly, dostali sme sa do vedenia, trošku sa to upokojilo. Dneska sme odohrali dobrý zápas, všetci chlapci podali obetavý výkon, takže sme spokojní,“ ohodnotil zápas tréner Zámkov Ľubomír Hurtaj. Vieme, že v nedeľu je posledné kolo pred prestávkou, tak sme ešte chceli bodovať, zastaviť sériu prehier a ísť do reprezentačnej prestávky s pozitívnym výsledkom.“

„Dostali sme tri rýchle góly v prvej tretine, boli sme mentálne dole, potom sme sa pozviechali. Snažili sme sa streliť viacero gólov, bohužiaľ nám to dneska nepadalo. Musíme sa viac tlačiť do brány a strieľať na brankára.“ povedal po zápase Andrej Bíreš, autor jediného gólu Bystričanov.

ZOSTAVA KOLA: LaCouvee (97,5%) – Merezhko (1+1), Breton (0+1) – Kukuča (2+1) – Horvát (2+0) – Archambault (2+1)