FOTO: Facebook: HC Mikron Nové Zámky

Nedeľné kolo s poradovým číslom 14 prinieslo až tri čisté kontá. O to zaujímavejšie pôsobí štatistika, že hneď štyria hráči si obohatili svoje čísla o tri kanadské body. Videli sme až päť dvojgólových strelcov. Prinášame Vám zopár postrehov, ktoré stoja za obhliadnutie.

Šesť zápasov v rade získali zverenci trénera Wojnara minimálne bod. Naposledy vyšli naprázdno ešte druhého októbra. Vynikajúce výkony im zabezpečili posun zo spodku tabuľky do najlepšej štvorky súťaže. Rysy“ sa však po takmer mesiaci napokon predsa len museli skloniť pred súperom, keď po šesťdesiatich minútach padli na domácom ľade proti Michalovciam. Hostia mali vynikajúcu najmä druhú tretinu, v ktorej strelili takmer všetky svoje góly. V záverečnom dejstve už len zapečatil víťazstvo 4:1 Roman Žitný.

Séria víťazných zápasov Nových Zámkov pokračuje ďalej. Dlho priebeh zápasu naznačoval, že piatu výhru v rade si domáci nepripíšu, no pravdou sa stal opak. Na otočku zavelil prvý bek tímu Lee, aby v poslednej päťminútovke vyrovnali a otočili vo svoj prospech zásluhou Farleyho a Juraja Mikúša. Vďaka tesnej výhre pomerom 4:3 ostávajú na čele tabuľky.

Obrat nevyšiel hokejistom Liptovského Mikuláša proti Trenčínu. Dukla sa vďaka výhre 3:2 odrazila z dna tabuľky a predstihla práve svojho súpera. Za hostí strelil dva góly Marek Valach. Liptákov“ sa snažil nabudiť taktiež dvojitý strelec Handlovský.

Traja brankári majú dnes večer dôvod o radosť navyše. Nepripísali si totiž len víťazstvo, ale aj čisté konto. Dvadsať zásahov zaznamenal gólman Košíc Riečický, ktorý prispel k výhre 4:0 nad tímom Nitry. O niečo málo vyťaženejší bol Kanaďan Peters v Poprade, na ktorého mierilo 24 pokusov Prešova. Čistým štítom vychytal výhru 3:0. Najviac sa zapotil strážca svätyne Slovana Coreau. Na niekdajšieho brankára Detroitu Red Wings smerovalo 38 pokusov Banskej Bystrice.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (38 zákrokov) – Macejko (1+0), Vainio (1+0) – Harris (2+1), Jääskeläinen (2+1), Valach (2+0)