FOTO: HK Nitra / Facebook

Derby dvoch odvekých rivalov Slovana a Košíc prinieslo poriadnu drámu. Zápas dospel až do predĺženia, v ktorom zariadil výhru oceliarov ich kapitán Michal Chovan. Až 44 úspešných zákrokov si na svoje konto pripísal kanadský brankár belasých Jared Coreau.

„Ukázali sme ako vieme hrať a aké sme mužstvo. Povedali sme si, že keď to dneska zlomíme, odrazí nás to do ďalších zápasov. Na Slovane sa nevyhráva každý deň. Pre nás je to dôležité víťazstvo. Musím pochváliť celé mužstvo. Síce nepadlo veľa gólov, ale hral sa dobrý hokej. Všetci sme dali do toho srdce. Dohrávali sme súboje. Bránili sme. Hrali sme jednoducho. Nikto nehral na seba,“ týmito slovami zhodnotil zápas so Slovanom košický kapitán Michal Chovan.

Vyrovnaný zápas na Spiši, kam pricestoval Trenčín poznačil incident, ktorý na našu najvyššiu hokejovú súťaž ukáže vrhne negatívny tieň. Zápas s Popradom nedohral len 17-ročný Nitran Juraj Pekarčík. Po víťazstve v Prešove sa na čelo ligovej tabuľky vyšvihli hokejisti Nových Zámkov, majú však na konte odohraný o jeden zápas viac ako Slovan.

V priebehu zápasu totiž priletela medzi striedačky mužstiev dymovnica. Gólovo bohatým bol zápas medzi Zvolenom a Liptovským Mikulášom. Diváci v ňom videli diváci 11 gólov. V drese Liptákov zažiaril hattrickom Lukáš Handlovský.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (44 zákrokov) – Messner (1+1), Bačík (1+1) – Handlovský (3+0), Zuzin (2+2), Hecl (2+1)