FOTO: HK Nitra/Facebook

Duel na Zemplíne, kam pricestoval extraligový nováčik z Humenného bol jasnou záležitosťou michalovských líšok, ktoré zvíťazili vysoko 7:2. Na triumfe Michaloviec sa štyrmi bodmi (1+3) podieľal obranca Sena Acolatse. Zatiaľ najlepší výkon v sezóne predviedli hokejisti Nitry, tí na domácom ľade spustili gólovú smrť a baranom uštedrili debakel 10:1. V drese corgoňov zažiaril hattrickom útočník Robby Jackson.

Šláger kola medzi Zvolenom a Novými Zámkami boli poriadne dramatický. Zápas pod Pustým hradom totiž spoznal víťaza až v samostatných nájazdoch. V nich boli úspešnejšie novozámocké býky, o ktorých triumfe rozhodol útočník Tomáš Mikúš. Stretnutie na Liptove medzi Liptovským Mikulášom a Slovanom tiež rozhodli samostatné nájazdy. V tomto prípade sa pre zmenu šťastie priklonilo na stranu domácich. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil obranca Mitchell Miller.

V spišskom derby boli úspešnejší zverenci českého trénera Vlastimila Wojnara, ktorí pred vlastnými priaznivcami zdolali Poprad 3:2, pričom o dva presné zásahy rysov sa postarali obrancovia, Nerijus Ališauskas a Jérémy Beaudry. Po dvoch prehrách sa na víťaznú vlnou podarilo vrátiť obhajcovi majstrovského titulu. Oceliari zvíťazili na trenčianskom ľade 1:4.

ZOSTAVA KOLA: Kašík (31 zákrokov) – Acolatse (1+3), Cotton (1+3) – Harper (2+2), Buček (2+2), Jackson (3+1)