FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Nedeľné kolo sa hralo skôr v defenzívnejšom duchu, výnimkou potvrdzujúcou pravidlo bol duel v Michalovciach, kde za tri tretiny diváci videli až osem gólov. Košice postupne vstávajú z mŕtvych, kým Trenčín naďalej prešľapuje na samom chvoste tabuľky. Prinášame Vám topky z desiatej zápasovej nádielky tohtoročného extraligového hokeja.

V úvodnom zápase dňa privítal bratislavský Slovan hokejistov z Liptova. Po tretinách 1:0, 3:0 a 0:0 sa zrodila už ôsma výhra Slovana v sezóne. Svoje prvé kolo v Extralige vôbec si pripísal kanadský brankár belasých“ Jared Coreau, ktorý kryl 25 striel súpera. Bodové konto si výrazne osviežil najmä najproduktívnejší hráč ligy – Marcel Haščák, ktorý vsietil gól a na dva prihral.

Hokejisti Košíc odohrali vyrovnanú partiu so Spišskou Novou Vsou a výhrou 2:1 po predĺžení v tabuľke výrazne poskočili nahor. Víťazný gól zaznamenal v šesťdesiatej druhej minúte útočník Marek Slovák. Kvalitný výkon podal aj brankár hostí Riečický, ktorého úspešnosť zákrokov sa vyšplhala takmer na 97 percent.

Veľký deň má za sebou gólman Anthony Peters. Na strážcu popradskej svätyne mierilo až 43 striel, z ktorých rozvlnila sieť len jedna jediná. Pod Urpínom sa tak zrodila výhra hostí v pomere 3:1. Kamzíci“ sa tak tešia z prvého triumfu po sérií troch zaváhaní.

V Michalovciach sa odohrala poriadna prestrelka, ktorá smerovala až do nájazdového rozuzlenia. Domáci viedli 2:0 i 3:2, no napokon mali čo robiť aby nevyšli z duelu bodovo naprázdno. Len štyri sekundy pred koncom svojim druhým gólom v zápase skóroval Zabusovs. Dráma dospela až do samostatných nájazdov, v ktorých rozhodol Benjamin Johnson. Dva góly v riadnom hracom čase svietia okrem Zabusovsa aj na konte hosťujúceho Jacksona, ktorý k nim pridal taktiež asistenciu.

ZOSTAVA KOLA PODĽA NÁŠHO PORTÁLU: Coreau (shoutout) – Mackenzie (1+1), Kotvan (1+0) – Haščák (1+2), Zabusovs (2+0), Jackson (2+1)