FOTO: NHL.com

Muž číslo jeden v bráne Toronta je zranený. Matt Murray neostal svojej povesti brankára náchylého na zranenia nič dlžný. Po jednom odchytanom zápase bol umiestnený na listinu dlhodobo zranených.

Už pred sezónou boli brankári v Toronte veľmi diskutovanou témou. Spoľahlivého Jacka Campbella nahradil Matt Murray, ktorý v predošlej sezóne odchytal iba 20 zápasov kvôli zraneniam. Jeho výkony však tiež neboli ideálne, keďže vyhral iba 5 zápasov. Dvojku mal Murraymu robiť Ilya Samsonov z Washingtonu.

Plány Toronta sa však zničili ihneď na začiatku. Matt Murray má totiž nešpecifikované svalové zranenie, kvôli ktorému bude musieť vynechať minimálne mesiac. Pozíciu jednotky tak prevezme Ilya Samsonov. Ako dvojku zatiaľ povolali Maple Leafs z AHL Erika Källgrena.

Táto dvojica by možno stačila ktorémukoľvek tímu, čo má menšie ašpirácie na playoff. Leafs sú však už niekoľko rokov v rade považovaní za najväčších favoritov na Stanley Cup. Stále sa im však nedarí prejsť cez prvé kolo. Táto sezóna tak môže byť zlomová v napredovaní klubu. Po ďalšom zlyhaní môže prísť väčšia obmena kádra a môže to ovplyvniť aj vôľu Austona Matthewsa v klube podpísať dalšiu zmluvu. Kto by teda mohol byť dobrou náhradou za Murrayho?

James Reimer

Azda najlogickejším východiskom z komplikovanej situácie je zisk Jamesa Reimera zo San Jose. Reimer je jasnou jednotkou Sharks, no tí nebojujú o pozície v playoff a do popredia sa tlačí aj mladý Kaapo Kähkonen. Strata Reimera teda nebude výrazná a ako tím v prestavbe pri vhodnej protihodnote ponuku určite príjmu. Reimer je na druhej strane spoľahlivá jednotka a Toronto dokonalé pozná. Práve Maple Leafs ho totiž draftovali a na šesť sezón mu dali príležitosť chytať NHL.

Joonas Korpisalo

Inou zaujímavou možnosťou je brankár Columbusu, Joonas Korpisalo. Ten, podobne ako Murray, nezažíval príliš vydarené sezóny, no na druhej strane je aj oveľa ľahšie získateľný ako Reimer. V Columbuse pôsobí ako dvojka, no pravidelnejšia zápasová prax mu môže do plachiet dodať vietor. Bol to predsa on, čo v bublinovom playoff 2020 vyradil Maple Leafs a v zápase proti Tampe urobil neuveriteľných 85 zákrokov.