FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Slovenská hokejová reprezentácia už o pár hodín nastúpi do prvého ostrého súboja v rámci majstrovstiev sveta. Hneď na úvod skupiny ich preverí, minuloročným bronzom nažhavený, tím Česka.

Tímový autobus s českým levom nesie niekoľko zvučných mien, ktoré okúsili, aké to je hrať v prestížnej NHL. Z brankárov ide o strážcu svätyne Arizony Coyotes Karela Vejmelku. V Bostone Bruins hráva bek Jakub Zbořil. Najväčšmi je však nabitý útok na čele s centrom New Yorku Rangers Filipom Chytilom a krídelníkom Dominikom Kubalíkom.

Až desať hokejistov súčasného kádra vyhralo vlani vo Fínsku bronzovú medailu a na úspech by určite rado nadviazalo. Do boja ich v pozícií hlavného kormidelníka vedie Fín Kari Jalonen. Kapitánom je Roman Červenka, za jeho asistentov boli menovaní Vladimír Sobotka a Michal Jordán.

Vydarená príprava

Česko potvrdilo svoje kvality vo všetkých vystúpeniach, ktoré pred hlavným turnajom absolvovalo. Nemecko porazili dvakrát vysoko 5:1 a 6:1. Neskôr zdolali práve hráčov spod Tatier pomerom 5:1 aby ich o deň neskôr pokorili 3:2 po samostatných nájazdoch. V dvojzápase s Rakúskom vyhrali najprv 6:0 a následne tesným rozdielom 2:1.
Počas prípravy sa predstavili aj na tradičných českých hokejových hrách. Najprv podľahli po predĺžení Fínsku 2:3, neskôr zdolali Švédsko 4:3 a v generálke pred majstrovstvami sveta nestačili na svojho konkurenta v skupine B – Švajčiarsko. Helvéti zvíťazili tesne 3:2.

Naposledy s debaklom

Zápasy proti našim západným susedom majú vždy špeciálny náboj. Motivácia zvíťaziť je na oboch stranách ešte umocnená zdravou rivalitou. Naposledy sa na svetovom šampionáte stretli obe krajiny vo vzájomnom súboji práve v Riga aréne, ktorá ich pohostí aj dnes. Pred dvoma rokmi išlo o posledný skupinový súboj pre oba celky. Za dlhší koniec ťahali Česi, ktorí nás zdolali vysoko 7:3 a rozhodli o našom konečnom štvrtom mieste po základnej skupine.

ZDROJ: Hockey Slovakia
ZDROJ: Facebook / Hockey Slovakia

Čoskoro to vypukne

Zápas je naplánovaný na dnes, piatok 12. mája o 15:20. Odohrá sa v Riga aréne v Lotyšsku.

Súbežne bude bežať stretnutie medzi Fínskom a USA.

Večer, o 19:20, nastúpia proti sebe Švédsko a Nemecko, respektíve Lotyšsko a Kanada.