FOTO: FB / HK Nitra

HC Košice nenechávajú obhajobu extraligového titulu na náhodu. Dôkazom sú zvučné mená, ktoré káder doplnia pre ďalšiu sezónu. Takým menom je aj Filip Krivošík.

24-ročný útočník už má za sebou pôsobenie vo fínskej Liige. Reprezentoval Slovensko na MS do 20 rokov. Posledné dve sezóny strávil v Nitre: „Volal som si s trénerom a pýtal sa ho na vízie a aj keď ako hráč ešte úplne nevidím do toho, aká bude súpiska, teším sa minimálne na to, že si zahrám pod dobrým trénerom a v kvalitnej organizácii. Bude to zasa niečo nové v mojej kariére a možno je to priestor posunúť sa.“ uviedol pre klubový web práve Krivošík.

V Košiciach na rodáka z Bratislavy čaká aj hokejová liga majstrov. Tú si už zahral vo Fínsku: „Zahráme si tiež Champions hockey league, čo je kvalitná súťaž prospešná hlavne v príprave na sezónu. Je skvelé porovnávať sa so svetovými tímami. Pevne verím, že uhráme dobré zápasy a diváci sa budú mať na čo pozerať. Ligu majstrov som už hral počas môjho pôsobenia vo Fínsku a nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou.“ uvádza ďalej Krivošík.

Pre Košice je Krivošík po Tomášovi Zigovi a Máriovi Lunterovi už tretím elitným Slovákom, ktorý od novej sezóny doplní ich káder.