FOTO: nhl.com

Útočník Caroliny Hurricanes, Sebastian Aho, patrí medzi ofenzívnych ťahúňov svojho tímu. Už piatu sezónu sa mu darí držať si priemer bodu na zápas. Momentálne je druhý najproduktívnejší hráč Hurricanes, hneď za Martinom Nečasom. Aho zaznamenal v doterajšom priebehu ročníka 46 bodov v 45 zápasoch.

Táto štatistika bodu na zápas u neho začala v sezóne 2018/19. Vtedy to bolo konkrétne 1,01 bodu. Je obdivuhodné, že si od svojich 21 rokov drží tento štandard v NHL. V nasledujúcich sezónach na tom bol veľmi porovnateľne. V ročníku 2019/20 bol jeho priemer 0,97 a tú ďalšiu 2020/2021 1,01. Minulú sezónu uzavrel s podobným číslom 1,02.

Aj v tejto sezóne je na dobrej ceste pokračovať v rozbehnutej tradícii. Hurricanes by nemalo minúť play-off, kde môže šikovný center pokračovať v zbieraní bodov. Zmluva fínskeho útočníka končí budúcu sezónu, avšak pri podobných výkonoch môžeme očakávať jej predĺženie.

Sebastian Aho sa stal jednou z ústredných tvárí organizácie, a to nielen vďaka svojim bodovým zápisom. Medzi fanúšikmi Caroliny Hurricanes, ale aj celej NHL je mimoriadne obľúbený a populárny.