FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Po predĺžení spolupráce s trénerom Craigom Ramsaym prezident SZĽH Miroslav Šatan nevylúčil možnosť, že sa mu pokúsia nájsť jedného nového asistenta. Ak sa Miroslav Šatan rozhodne vydať cestou hľadania nového asistenta, mal by osloviť slovenských trénerov, ktorí šancu robiť asistenta skúsenému kanadskému trénerovi ešte nedostali. V článku vám predstavíme slovenských trénerov, ktorí by sa podľa našej redakcie mohli dostať do zoznamu kandidátov na post nového asistenta.

BRANISLAV BENDÍK

Zdroj: Instagram / Branislav Bendik

32 – ročný banskobystrický rodák je absolventom prestížnej fínskej univerzity. Počas štúdia v krajine tisícich jazier pôsobil ako asistent trénera a skills coach v Mestis. Branislav Bendík pracuje momentálne v materskom klube pracuje ako šéftréner mládeže a skills coach A-mužstva.

MARTIN DENDIS

Zdroj: Rebecca Candevi

Meno len 30 – ročného Martina Dendisa nie je slovenskej verejnosti veľmi známe. Šesť sezón strávil Linköpingu, v ktorom pri mládeži pracoval ako asistent aj hlavný tréner a v sezóne 2020/2021 mu dal klub príležitosť vyskúšať si pozíciu asistenta aj v SHL. Aktuálne pôsobí ako hlavný tréner juniorov v AIK Stockholm, pričom v rovnakej organizácii pôsobí aj talentovaný Dalibor Dvorský.

ROMAN STANTIEN

Zdroj: hkpoprad.sk

54 – ročný Roman Stantien začínal ako asistent v HK Nitra. Prvá anabáza ako hlavného trénera prišla pre neho v roku 2014, keď sa postavil na lavičku Dukly Trenčín. Ako asistent trénera Slovana Bratislava pôsobil aj v KHL. Okrem Trenčína trénoval Slovan Bratislava, Poprad a Dubnicu. Aktuálne pôsobí vo Vsetíne, ktorý práve skončenej sezóne doviedol do finále Chance ligy.

NORBERT JAVORČÍK

Zdroj: hkmzvolen.sk

Meno 47 – ročného rodáka spod Poľany si skoro všetci pamätajú kvôli skvelým výkonom slovenskej osemnástky na domácom svetom šampionáte, a preto bol mnohými považovaný ako ideálne nástupca Ernesta Bokroša pri reprezentačnej dvadsiatke. Na klubovej úrovni v minulosti pôsobil Banskej Bystrici, najskôr pri mládeži a neskôr ako hlavný tréner áčka. Aktuálne je šéftrénerom mládeže HKM Zvolen a trénerom prvoligového Žiaru nad Hronom.

JURAJ JURÍK

Zdroj: hc-vsetin.cz

53 – ročný rodák zo Skalice začal s trénerskou kariérou vo Vsetíne, kde sa ujal pozície hlavného trénera. Rovnakú pozíciu zastával aj pri mládeži vo Vsetíne a Zlíne. V sezóne 2013/2014 sa ako asistent trénera radoval so Zlínom zo zisku majstrovského titulu. Od nasledujúcej sezóny bude Juraj Jurík robiť asistenta v Zlíne Rostislavovi Vlachovi.

ANDREJ KMEČ

Zdroj: Facebook / HKM Zvolen

Odchovanec nitrianskeho hokeja začal v materskom klube ako asistent trénera Antonína Stavjaňu, s ktorým doviedli Nitru v roku 2016 k zisku majstrovského titulu. Po odchode českého trénera posunul do pozície hlavného kouča a v roku 2017 dostal Corgoňov opäť do finále. V úvode ročníka 2017/2018 sa k tímu Stavjaňavrátil a Kmeč opäť zaujal pozíciu jeho asistenta. Andrej sa do pozície hlavného trénera vrátil pred sezónou 2019/2020, ktorej úvod mu však nevyšiel a koncom septembra bol odvolaný z funkcie. Aktuálne robí 44 – ročný rodák z Nitry asistenta Petrovi Oremusovi v HKM Zvolen, ktorý v sezóne 2021/2022 priviedli k zisku majstrovského titulu.