Zdroj: NHL.com

Zajtra sa začínajú prvé semifinálové zápasy Tipos Extraligy. Líšky budú odporovať na ľade oceliarov, Zvolenčania privítajú dravé rysy. Dnešný článok bude venovaný hokejistovi, ktorý v histórii našej ligy skóroval najčastejšie.

Žigmunda Pálffyho veľmi predstavovať netreba. „Ziggy“ alebo po slovensky „Žigo“, sa môže honosiť za viacero míľnikov, rekordov a pamätných chvíľ, ktoré priniesol slovenskému hokeju. V roku 1991 bol v NHL Entry Draft zvolený z 26. miesta New Yorkom Islanders.

Dva roky na to sa presunul do Spojených štátov, nastúpil do tímu IHL (International Hockey League), Salt Lake Golden Eagles. V rovnakej sezóne sa objavil aj na súpiske NY Islanders päťkrát, no ani len raz nezabodoval. Od sezóny roku 1995/1996 videli v Pálffym veľkého útočníka, kde nazbieral 87 bodov za 81 zápasov. Po piatich sezónach ho Islanders vymenili do LA Kings, kde hral päť rokov.

Z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Göteborgu si v roku 2002 doniesol titul majstra sveta a z Helsínk o rok neskôr bronzovú medailu.

Podpísal zmluvu s Pittsburghom, za ktorý si zahral 42 zápasov, rok na to oznámil Pálffy ukončenie profesionálnej hráčskej kariéry. Za dvanásť rokov v NHL má Pálffy na konte 713 kanadských bodov (329 gólov a 384 asistencií).

Letné mesiace roku 2007 ho priviedli do rodnej Skalice. HK 36 Skalica sa s ním dohodla na zmluve, stal sa najproduktívnejším hráčom v Tipos Extralige.

Za sezónu 2008/2009 má najviac gólov našej najvyššej hokejovej ligy. 52-krát prekonal brankára a pri góle asistoval 47-krát. Rok 2013 priniesol jeho definitívne ukončenie hráčskej kariéry.