686536364_1570275105103959_3555703026171645789_n

FOTO: HK Nitra/Facebook

Po víťaznom góle Tomáša Chrenka v predĺžení v siedmom finálovom zápase cítil Jakub Lacka obrovskú úľavu a radosť. „Tešil som sa, že sme to zvládli a že sme dokázali napísať taký krásny príbeh. Čo sa týka bezprostredných osláv priamo na ľade, bola to obrovská radosť a zdieľanie emócií so všetkými okolo nás.“

Podľa 27-ročného útočníka bol zlomovým piaty zápas, ktorý aj napriek tlaku dokázala Nitra zvládnuť. „Zomkli sme sa ako tím a hrali sme jeden za druhého. Hovorili sme si, že nemáme už čo stratiť a môžeme len prekvapiť a robiť maximum, čo vieme.

Fanúšikovia dodali nitrianskym hokejistom v rozhodujúcich momentoch potrebnú silu a energiu. „Sú neskutoční. Je to radosť hrať pred nimi, akú atmosféru dokážu vytvoriť. Myslím si, že ten titul by sme bez ich podpory nedokázali takto vyhrať. Tento rok sme boli favoritom a tak ku nám všetci aj tak pristupovali. Bolo to iné a podľa mňa aj psychicky ťažšie, ale zvládli sme to a v kľúčových momentoch sme sa vedeli zomknúť a byť nezlomní.“