FOTO: iihf.com

Pred začiatkom novej sezóny je ťažké alebo takmer nemožné predpovedať formu jednotlivých hráčov. Ovplyvňuje to hneď niekoľko rôznych faktorov. Rozprávať sa však určite môžeme o hráčoch, ktorí by vzhľadom na momentálne okolnosti mohli zažiť prelomový ročník.  

MARTIN CHROMIAK

Jeho charakteristickou vlastnosťou je výnimočná strela z prvej, a to nielen počas presilovej hry. Má skvelé ofenzívne schopnosti a prihrávku. Minulý ročník žiaril po boku Shana Wrighta v OHL, kde si v 60 zápasoch pripísal 86 bodov. Martin Chromiak sa už stihol rozlúčiť s juniorskou kariérou a v novej sezóne ho čaká pôsobenie v AHL. V jeho prípade bude celkom určite kľúčové vybojovať si stabilné miesto v tíme Ontario Reign a priblížiť sa tak svojmu snu zahrať si v najlepšej lige sveta.

SAMUEL HLAVAJ

Brankár, ktorý sa po rokoch v zámorí vrátil minulý rok na Slovensko má túto sezónu solídnu šancu zabojovať o post jednotky. Nebol draftovaný, no aj napriek tomu predvádzal slušné výkony v klube za morom aj v juniorských reprezentáciách. Teraz stojí pred možnosťou stať sa jednotkou v tíme s ktorým slávil predchádzajúcu sezónu titul. Minulý ročník odchytal za A tím Slovana Bratislava v Tipos extralige 9 stretnutí, pričom za B tím Modré Krídla v Slovenskej hokejovej lige omnoho viac.

MATEJ KAŠLÍK

Na majstrovstvách sveta do 20 rokov v náhradnom augustovom termíne bol jedným z našich najlepších hráčov v ofenzíve. V štyroch zápasoch v skupine zaznamenal 3 góly a ešte pridal rozhodujúci nájazd v dueli proti Lotyšsku. Tento šikovný útočník po dvoch sezónach v QMJHL posilnil rytierov zo Zvolena. Značnú časť prípravy odohral v prvej formácii spolu s bronzovým medailistom Petrom Zuzinom. Môže to byť jeho prelomová sezóna z pohľadu prvého pôsobenia medzi mužmi a možnej pozvánky do seniorskej reprezentácie.